معلم شهید احمد کرمی
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۱
شناسه : 118
شهدای فرهنگی؛ در آستانه هفته معلم؛ به معرفی شهدای فرهنگی در این رسانه خواهیم پرداخت
پ
پ

شهيد احمد كرمي سال 1332 در خانواده‌ای متوسط اما مذهبی بدنيا آمد از همان دوران كودكي با هوش و زيرك بود با درد و رنج فراوان تحصيلات خود را به پايان رسانید، در سال 1353 به خدمت سربازي اعزام گرديد. بعد از اتمام سربازي در آزمون سراسري رشته شيمي دانشگاه سنندج موفق شد اما به خاطر مشکلات مالی نتوانست شركت نمايد و بالاخره موفق به اخذ مدرك فوق ديپلم (علوم تجربی) شد و به شغل شريف معلمی پرداخت و در دوران انقلاب اسلامي نقش بسزايی داشت و بارها مورد تعقيب مزدوران شاه قرار گرفت اما شجاعانه از دست آنها مي گريخت.

احمد داراي ايماني محكم و عزمي راسخ و اراده‌ای قوی بود. در سال 1360 اطلاعيه‌ای مبني بر اعزام سربازان احتياط 55 به جبهه حق عليه باطل اعلام كه شهيد احمد با شوق و ذوق فراوان خود را معرفي نمود و به جبهه سر پل ذهاب پادگان ابوذر (قلعه شاهين) تيپ 184 پياده خرم آباد خوانده شدند در روز ششم تیرماه 1360 به مناسبت اولين سالگرد ازدواجش فرمانده اش برايش مرخصي صادر نمودند اما از آنجا كه شهادت نصيب هر كس نمي گردد از رفتن به مرخصي امتناع ورزيد چون خدا ايشان را براي شهيد شدن برگزيده بود.

شهيد احمد معلمي كه به حق كلمه شهيد شایسته در خور وجودش بود، بخشندگي و سخاوتش نمايشگر كرمي بود كه از شناسنامه‌اش سر چشمه مي گرفت معلمي كه چون خود زاده غم و رنج بود درد جامعه و شاگردانش را به خوبي درک می کرد و محصلين خود را راهنمايي كرده از اين رو نه تنها شاگردانش از غم از دست رفتنش خون به جای اشك ريختند بلكه هر كس با اين شهيد زنده برخوردي داشته در سوگش اشك ريخت.

معلمي كه روح بزرگش در پي دنياي بزرگتري مي گشت از شهادت می گفت و مي نوشت، سرانجام در شبانگاه نهم تیرماه 1360 در سالگرد ازدواجش در كربلاي بازي دراز خون پاكش را نثار راه مقدس نمود و نام جاويدش براي هميشه در تاريخ اسلام ثبت گرديد. مزار این شهید گرانقدر در جوار امامزاده علی صالح (ع) قرار دارد. راهش پر رهرو باد.

ثبت دیدگاه

 1. 7nhvk4

  پاسخ
 2. swl51i

  پاسخ
 3. bzt592

  پاسخ
 4. 4c1w1c

  پاسخ
 5. ez0r8s

  پاسخ
 6. 650bsm

  پاسخ
 7. sqiy05

  پاسخ
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.