تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : admin
حوزه : اجتماعی
شماره : 3893
تاریخ : ۶ مهر, ۱۳۹۸ :: ۱۵:۰۷
وزیر آموزش و پرورش؛ مهم‌ترین گروه مرجع در جامعه ما معلمان هستند حاجی میرزایی گفت :معلمان اصلی‌ترین رکن تعلیم و تربیت هستند و همه تلاش‌مان این است که روز به روز شرایط کار معلمان بهتر باشد و جایگاه مناسبی را برای فرهنگیان فراهم کنیم.

[quote]وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امروزه مهم‌ترین گروه مرجع در جامعه ما معلمان هستند، گفت: مردم به معلمان اعتماد دارند و اگر کاستی‌هایی در خدمات به معلمان وجود دارد باید برطرف شود.[/quote]

به گزارش ایلام معلم به نقل از فارس،محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح ۷۲ مدرسه سطح استان کرمانشاه که در شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد، اظهار کرد: معلمان اصلی‌ترین رکن تعلیم و تربیت هستند و همه تلاش‌مان این است که روز به روز شرایط کار معلمان بهتر باشد و جایگاه مناسبی را برای فرهنگیان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه مدرسه کانون زندگی و حیات است و مدرسه جان جانان انسان‌هاست، گفت: شغل معلمی شریف‌ترین شغل هستی است و همچنان معلمان در پرتو فرهنگ رفیع اسلام جایگاه بالایی دارند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: امروزه مهم‌ترین گروه مرجع در جامعه ما معلمان هستند؛ مردم به معلمان اعتماد دارند و اگر کاستی‌هایی در خدمات به معلمان وجود دارد باید برطرف شود و این جزو مأموریت‌های بنده است.

وی با بیان اینکه فکر می‌کنم بیشتر از سرمایه خیرین، چیزی که بیشتر برای ما مهم است آن احساس همدلی و مسؤولیت است، اضافه کرد: در پرتو همت خیرین ویرانه‌ها آباد شد و امروز شاهد افتتاح مدارس کرمانشاه هستیم و سرانه برخورداری دانش‌آموزان این استان ۷۰ سانتی‌متر افزایش یافته است.

حاجی میرزایی ادامه داد: در حالی که ۷۸ مدرسه در زلزله کرمانشاه آسیب دید اما خیرین ۱۹۰ مدرسه برای ساخت تعهد کردند که ۱۴۵ مدرسه ساخته شده است و این همان حس مسؤولیتی است که رمز پایداری انقلاب اسلامی ایران است و ما به دنبال توسعه این فرهنگ هستیم.

وزبر آموزش و پرورش گفت: در  کنار آموختن دانش به دانش‌آموزان باید دانش‌آموزان را نسبت به محیط و رنج و آلام مردم حساس کنیم و خیرین نمونه‌ای از انسان‌ها با حس مسؤولیت‌پذیری هستند.

وی بیان کرد: نهادی که می‌تواند جامعه را در مقابل آسیب‌ها مصونیت دهد، نهاد آموزش و پرورش است.

حاجی میرزایی گفت: امیدوارم روزی سراسر ایران مصداق این شعر شود که دست در دست هم دهیم به مهر، میهن خویش را کنیم آباد.

وی افزود: می‌خواهم روی یکی ویژگی مهم آموزش و پرورش تأکید کنیم و آن هم صرفه‌جویی و کاستن از هزینه‌های کشور است؛ آموزش و پرورش می‌تواند با توانمند کردن مردم از میزان خسارات‌ بکاهد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدوارم این مدارسی که افتتاح شدند جایگاهی باشد که برگزیده‌ترین انسان‌ها و شایسته‌ترین انسان‌ها را به ایران زمین تقدیم کند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح متمرکز ۷۲ مدرسه استان کرمانشاه گفت: بعد از ۲۱ آبان ۹۶ و زلزله کرمانشاه و تخریب ۷۸ مدرسه، استان کرمانشاه کانون مهر ملی مردم ایران شد و مردم از سراسر کشور برای احداث فضاهای آموزشی و ساخت مدرسه به این استان آمدند.

وی ادامه داد: در مجموع ۱۹۰ مدرسه تعهد شد که استانداردهای بسیار بالایی دارند و از لحاظ امکانات مختلف سرمایشی و گرمایشی و آموزشی در حد بسیار خوبی هستند. از این ۱۹۰ مدرسه تاکنون ۱۴۵ مدرسه تکمیل شده است و بقیه هم به زودی آماده می‌شود.

محسن حاجی میرزایی از خیرینی که به میدان آمدند و باعث شدند مدارس آماده شوند تشکر کرد و گفت: نکته مهم این است که متوسط سرانه فضای آموزشی در کرمانشاه قبل و بعد از زلزله ۷۰ سانتیمتر افزایش یافته است.

انتهای پیام/

© 2020 تمام حقوق این سایت برای ایــــــــلام معلـــــــــم محفوظ می باشد.