ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۷ - مهر - ۱۴۰۰

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش از برگزاری دوره‌های ۲-۳ ماهه جهت آمادگی کلاس اولی‌ها برای حضور در مدرسه خبر داد.

به گزارش ایلام معلم؛ رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش درباره برنامه های در نظر گرفته شده برای نوآموزان کلاس اولی با توجه به اینکه امسال آموزش ها به طور مجازی دنبال شده است و نوآموزان کمتر در دوره های پیش دبستانی ثبت نام کردند، اظهار کرد: سال گذشته علی رغم دشواری های زیاد خوشبختانه سعی کردیم تا آمار ثبت نام نزولی نشود و تعداد به اندازه سال قبل بود.

او ادامه داد: در ایام آموزش مجازی ضمن آموزش های این دوره در شبکه شاد، در باکس‌های آموزشی مدرسه تلویزیونی هم آموزش های مربوط به  پیش دبستانی مورد توجه قرار گرفت.

به گفته معاون آموزش ابتدایی با وجود  شرایط کرونایی امسال دوره های آموزشی را برای نوآموزان کلاس اولی تا زمان آغاز سال تحصیلی پیش بینی کرده‌ایم تا در صورت شرکت نکردن در هیچ دوره پیش دبستانی، نوآموزان امکان آموزش پیدا کنند.

حکیم‌زاده بیان کرد: آنطور هم که در شیوه نامه ثبت نام مدارس صراحتا اعلام شده است مدارس موظف هستند تا دانش آموزانی که هیچ دوره پیش دبستانی را نگذرانده اند شناسایی کنند، زیرا دوره‌های کوتاه مدت ۲-۳ ماهه‌ای برای این نوآموزان در نظر گرفته شده است، این موضوع به ویژه در حوزه مناطق دوزبانه اهمیت بالایی دارد.

برگزاری دوره‌های آگاه سازی برای والدین کلاس‌اولی‌ها

معاون آموزش ابتدایی درباره برگزاری دوره‌هایی ویژه خانواده‌های نوآموزان پیش دبستانی و اول ابتدایی اظهار کرد: هر ساله برای خانواده های نوآموزان پیش‌دبستانی برنامه آموزشی داشتیم امسال هم برنامه آگاه‌سازی خانواده‌ها را با همکاری انجمن اولیا و مربیان دنبال می‌کنیم.

او تصریح کرد: برای برگزاری دوره‌های آگاه سازی از ظرفیت فضای مجازی به ویژه شبکه شاد و بخش شادنما بهره گرفته‌ایم.

انتهای پیام/


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم