ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۷ - مهر - ۱۴۰۰

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری بیش از یک میلیون نوآموز بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا نهم مرداد خبر داد.

سید جواد حسینی اظهار کرد: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۴۰روز گذشته است و در این مدت  ۷۶ درصد  نوآموزان بدو ورود به دبستان درنوبت قرارگرفته اند،که از این تعداد ۴۶ درصد نوآموزان، ارزیابی شده اند.

وی افزود: تاکنون استان های کردستان، بوشهر، سمنان، مرکزی، قزوین، چهارمحال بختیاری، قم، ایلام، خراسان شمالی و اردبیل به ترتیب بیشترین درصد  نوبت‌گیری نوآموزان در  پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.

حسینی گفت: همچنین استان های کردستان، بوشهر، همدان، ایلام، چهارمحال بختیاری، اردبیل، مرکزی، خوزستان، گلستان و قم  نیز به ترتیب بیشترین درصد سنجش نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.

رییس سازمان آموزش وپرورش استثنایی ادامه داد: شناسایی نشانگان مشکلات ویژه یادگیری، یکی از برنامه‌های سنجش در سال جاری است و در ۵استان غربالگری نشانگان مشکلات یادگیری نوآموزان بدو ورود به پیش‌دبستان، به ‌صورت پایلوت انجام خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی افزود: سنجش شایستگی های حرکتی نوآموزان بدو ورود به دبستان و سنجش پردازش‌های شنیداری و غربالگری نارسایی خوانایی از دیگر اقدامات برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی درسال تحصیلی جاری است.

انتهای پیام/


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم