ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۷ - مهر - ۱۴۰۰

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روند ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس کشور، تمهیدات و اقدامات صورت گرفته پیرامون جلوگیری از بازماندگی از تحصیل دانش آموزان اتباع را نیز برشمرد.

میترا تیموری  با اشاره به تحصیل حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی در مدارس کشور اظهار کرد: امکان ادامه تحصیل برای دانش آموزان اتباع خارجی در ایران همانند سایر محصلان فراهم بوده و به صورت رایگان ارائه می شود.

وی افزود: در کنار دانش آموزان اتباع دارای مدارک معتبر، از سال ۹۴ و با فرمان مقام معظم رهبری امکان تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی فاقد مدارک هویتی نیز فراهم شده و هر سال نسبت به ثبت نام این گروه نیز با توجه به شیوه نامه، اقدام می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش درباره تمهیدات و اقدامات صورت گرفته به منظور جلوگیری از بازماندگی از تحصیل دانش آموزان اتباع در سال گذشته که مدارس به علت همه گیری کرونا تعطیل بودند و آموزش مجازی در دستورکار قرار گرفت نیز توضیح داد و گفت:  وزارت آموزش و پرورش تلاش خود را به کار بست تا هیچ کدام از دانش آموزان اعم از دانش آموزان اتباع خارجی از تحصیل باز نمانند.

تیموری ادامه داد: شیوع ویروس کرونا در جهان  موجب تغییر زیست بوم آموزش از حضوری به مجازی شد. این امر، ادامه تحصیل دانش آموزان را در شرایط ویژه ای قرار داد. البته وزارت آموزش و پرورش از همان ابتدا با تمهیدات و اقدامات فوری و همچنین رایزنی با سازمان های بین المللی در صدد تهیه ابزارهای هوشمند برای آن دسته از دانش آموزان اتباع خارجی که ابزارهای لازم آموزش مجازی را در اختیار نداشتند برآمد تا آنها نیز بتوانند آموزش های خود را در بستر آموزشی شاد ادامه دهند.

وی با بیان اینکه همانند سایر دانش آموزان، برای آن دسته که این ابزارها را در اختیار نداشتند آموزش به روش های دیگر در دستورکار قرار گرفت و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به صورت گروه های کوچک جهت رفع اشکال و ادامه آموزش به صورت حضوری ادامه تحصیل دادند عنوان کرد: بنابراین تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از توقف و بازماندگی از تحصیل میان دانش آموزان اتباع خارجی نیز صورت گرفته است.

انتهای پیام


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم