حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 4 June , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1659 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • مهران غرق در خاک و فراموشی
  27 اردیبهشت 1401 - 13:55
  شناسه : 949
  یادداشت؛ آری مهران و ایلام دقیقا مانند هشت سال دفاع مقدس ، اینک هم سنگر دار محیط زیست ایران هستند و باید جهاد گسترده ای صورت گیرد که مانند دوران جنگ که کل ایران از مهران و ایلام دفاع کردند، اینک هم دفاع ملی زیست محیطی در این منطقه شکل گیرد.
  ارسال توسط :
  پ
  پ

  دکتر مهدی نظری ایلامی-فعال فرهنگی ، اجتماعی و زیست محیطی ایران؛باران در ایران کم بارید و ایلام کم بارش ترین استان ایران بود و مهران کم بارش ترین شهرستان ایلام و از طرفی دیگر ، مهران و ایلام از همه نقاط ایران به کانون تولید ریزگردهای عربی نزدیکتر است و این یعنی کل استان و بخصوص مهران ، قربانی اول ریزگردهای ایران است.
  آری این شهر مهم و استراتژیک کشور و این گذرگاه اصلی کربلا و این تجارتگاه اول ایران با عراق اینک بدتر از سالهای قبل زیر خاک سهمگین عراق مدفون شده است.
  مردم مهران نفس در قفس هایشان محبوس شده است و تنها شهری است که هوای پاک را دیگر تجربه نمیکند .
  آری مهران و ایلام دقیقا مانند هشت سال دفاع مقدس ، اینک هم سنگر دار محیط زیست ایران هستند و باید جهاد گسترده ای صورت گیرد که مانند دوران جنگ که کل ایران از مهران و ایلام دفاع کردند، اینک هم دفاع ملی زیست محیطی در این منطقه شکل گیرد.
  آری سنگر اول دفاع زیست محیطی ایران باید مانند سنگر اول دفاع مقدس حفظ شود تا زیرگردها در همان ورودی مرز ساقط شوند تا راه رسیدن و جولان دادن در پایتخت نداشته باشند!
  اینک همه باید در دفاع قهرمانانه ما مردم ایلام سهیم شوند و دستان مرزنشینان زیست محیطی را بگیرند ، چرا که رها شدن ما و تنها گذاشتن ما در حفاظت از محیط زیست ، عرصه را بر همگان تنگ خواهد کرد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.