حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 25 June , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1169 تعداد نوشته های امروز : 0×
15 فروردین 1401 - 17:01
شناسه : 917

سید مسعود مصطفوی دانشجوی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه،شاید بتوان آموزش و پرورش را به عنوان بزرگترین وزارتخانه و متولی امر راهبردی و خطیر تعلیم و تربیت فرزندان این کشور مهم ترین نهاد اجرایی کشور خطاب کرد . در این میان دانشجو معلمان به عنوان معلمان آینده و پرچمداران تعلیم و تربیت نیازمند توجه ویژه و همچنین […]

ارسال توسط :
پ
پ

سید مسعود مصطفوی دانشجوی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه،شاید بتوان آموزش و پرورش را به عنوان بزرگترین وزارتخانه و متولی امر راهبردی و خطیر تعلیم و تربیت فرزندان این کشور مهم ترین نهاد اجرایی کشور خطاب کرد . در این میان دانشجو معلمان به عنوان معلمان آینده و پرچمداران تعلیم و تربیت نیازمند توجه ویژه و همچنین ارائه ی محتوای آموزشی مناسب در جهت نیل به اهداف عالی سند تحول بنیادین می باشند .

در این میان با توجه به این گسترده بودن لازم است برنامه آموزشی در جهت افزایش مهارت های پرسنلی برای دانشجو معلمان تدارک دیده شود . زیرا دانشجو معلمان در سال های اول اشتغال در فضای آموزش و پرورش شاهد موارد اداری و پرسنلی متعددی خواهند بود از جمله : ارزشیابی سالانه ، نگارش اداری ، امتیاز بندی و تعیین محل خدمت ، مسای مرتبط با حوزه امور اداری و … با توجه به عدم آشنایی با این موارد و همچنین عدم ارائه در زمان دانشجویی بصورت عملی و مهارت محور این نقیصه باید توسط دستگاه متولی امر جبران شود . لذا پیشنهاد می شود موارد ذیل مد نظر قرار گیرد :

 

۱- با رصد نیازها ، ادارات کل آموزش و پرورش با همکاری پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان در جهت توسعه این مهارت ها نسبت به برگزاری کارگاه ها اقدام کنند در این زمینه می توان از ظرفیت آموزش مجازی با توجه شرایط ویروس کرونا بهره گیرند .

۲- همچنین می توان نسبت به معرفی سامانه های الکترونیک وزارت آموزش و پرورش در دروس فناوری دانشجو معلمان اقدام گردد.

 ۳- در بدو اشتغال رسمی و تدریس بسته های آموزش مهارت های پرسنلی در اختیار نو معلمان قرار گیرد.

 ۴- طراحی مدل شبیه سازی شده در اواخر تحصیل دانشجومعلمان و استفاده از ظرفیت کارورزی های طول تحصیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.