حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 3 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1755 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 17 اسفند 1400 - 9:00
  شناسه : 882

  ایلام معلم؛پس از روی کار آمدن دولت آیت الله رئیسی امیدها برای تغییر وضع موجود زنده شد. وضع موجود توسط اصلاح‌طلبان فاسد به وجود آمد و توسط عوامل و نوچه های همان مفسدین به گونه‌ای رقم خورد که نگرش مردم نسبت به دنیای سیاست تغییر پیدا کرد. تغییر نگرش مردم و تنفر از منش سیاسی […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  ایلام معلم؛پس از روی کار آمدن دولت آیت الله رئیسی امیدها برای تغییر وضع موجود زنده شد. وضع موجود توسط اصلاح‌طلبان فاسد به وجود آمد و توسط عوامل و نوچه های همان مفسدین به گونه‌ای رقم خورد که نگرش مردم نسبت به دنیای سیاست تغییر پیدا کرد.

  تغییر نگرش مردم و تنفر از منش سیاسی اصلاح‌طلبان و رسوایی سیاسی این طیف سیاسی در بین مردم بستری را برای متمرکز شدن بر یکسری از عوامل اثرگذار بر این مهم به وجود آورد.

  شاید بتوان گفت وجود یا عدم وجود افراد شایسته در مناصب اجرایی و اثرگذار و توانایی انجام اقداماتی که به نفع مردم بوده ۲ مقوله‌ی کُلی در بحث عوامل اثرگذار باشند . اگر بخواهیم تاثیر این ۲ مقوله را در آموزش و پرورش استان ایلام مورد بررسی قرار دهیم به نتایج جالبی دست خواهیم یافت.

  انتصاب برخی از افراد بی‌لیاقت در بدنه اجرایی آموزش و پرورش استان به راحتی میتواند از عواملی قرار گیرد که وضع فرهنگیان استان را چند برابر بدتر کند آن هم به این دلیل که اینگونه افراد به دنبال کسب قدرت و مطامع آن بوده و به قول معروف فقط میخواهند “پست داشته باشند”.

  این پُست‌طلبان که اتفاقا بعضا جز دسته‌ی اصلاح‌طلبان دوزیست می باشند بلای جان آموزش و پرورش شده اند. چراکه با بی‌عرضگی خود علاوه بر اتلاف سرمایه‌های آموزش و پرورش امید، نشاط، کارایی و پیشرفت را از جامعه‌ی فرهنگیان می گیرند.

  علی درویشی مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در این برهه از وضعیت آموزش و پرورش استان وظیفه‌ی خطیر برعهده دارد؛ چراکه از یک سو باید وضعیت آموزش و پرورش را در دورانی که کرونا بر کشور سیطره پیدا کرده و آموزش دانش آموزان برای مدت طولانی در وضعیت مجازی قرار داشته است و آسیب‌های فراوانی از نظر آموزشی و تربیتی وارد شده است و همچنین از سویی دیگر باید با تغییر افراد بی‌لیاقتی دست و پنجه نرم کند که همچون زالویی در بدنه‌ی اجرایی آموزش و پرورش استان ارتزاق می کنند.

  البته مدیرکل آموزش و پرورش استان باید بداند تغییر بقایای دولت قبل و همچنین افرادی که بعضا طیف سیاسی دولت سیزدهم را قبول ندارند باید در اولویت اصلی او باشند. چراکه این مسئله در سخنان رئیس جمهور انقلابی حضرت آیت الله رئیسی نیز بوده است که گفته اند نباید از مسببین وضع موجود استفاده شود و قطعا اصلاح‌طلبان مسببین وضع موجود هستند.

  مسئله‌ی دیگری که علی درویشی می بایست به آن توجه کند حلقه‌ی مشاوران وی هستند. که بعضا ممکن است افرادی از سر ناآگاهی و یا با نیت‌های سوء به مدیرکل آموزش و پرورش استان مشاوره های غلطی ارائه کنند که در نهایت خود علی درویشی و جایگاهی که در آن است تخریب خواهد شد. (بعدا درباره حلقه مشاوران وی بیشتر خواهیم نوشت)

  مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام می بایست تعامل خود را با مجموعه‌های رسانه‌های استان بیشتر کرده و علاوه بر آن باید با رایزنی‌های مختلف با سایر دستگاه‌های تسهیلات لازم رفاهی، تربیتی، آموزشی و … را برای فرهنگیان و دانش آموزان فراهم کند. مسکن فرهنگیان بدیهی‌ترین مثال در این زمینه میتواند باشد که البته این مسئله نیز میتواند به عنوان سنگ محکی برای ارزیابی عملکرد وی در آینده قرار گیرد.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام می بایست افرادی که درمجموعه‌ی اداره کل آموزش و پرورش استان باعث سنگ اندازی در روند به ثمر رسیدن مسکن فرهنگیان می شوند را خنثی کرده و با درایت خود سایر افرادی که فقط به فکر منافع و مطامع خود می باشند را از مجموعه‌ی این نهاد مقدس دور سازد.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان می بایست خواسته‌ها و پیگیری‌های آن دسته از مردم، فرهنگیان، و حتی جریان‌های سیاسی و بالادست که خیرخواه مجموعه‌ی آموزش و پرورش می باشند را با دقت ویژه‌ای مورد توجه قرار دهد.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان می بایست مدیران شهرستان‌ها و مناطق را سریعا تغییر کرد و افرادی را منصوب کند که دارای ویژگی هایی همچون، انقلابی بودن و همسو بودن با دولت، جوان، شایستگی و کارایی تحصیل کرده و با تجربه و با رزومه‌ی کاری قوی، با درایت، شجاع و ..‌ باشند.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان نباید به آن دسته از معاونین اداره کل، روسای ادارات داخلی اداره کل و همچنین روسای ادارات شهرستان‌‌ها و مناطق که با تغییر ۱۸۰ درجه و به شکلی ناگهانی و غیرعادی و با انجام یکسری از کارهای فیک و خنده‌دار به دنبال زیست ثانوی در دولت رئیسی و در قدرت ماندن هستند را از اریکه‌ی قدرت بیرون رانده و مجموعه‌ی آموزش و پرورش استان را از وجود اینگونه از افراد پاکسازی کند.

  پایگاه خبری ایلام معلم به عنوان تنها رسانه رسمی فرهنگیان استان ایلام که همیشه صدای رسای فرهنگیان و دانش آموزان بوده و دائما رویکردی انقلابی داشته و خود را وابسته به جریان انقلاب اسلامی می داند حمایت خود را از مدیرکل آموزش و پرورش استان اعلام کرده ضمن استقبال از تغییرات و ایجاد تحول در بدنه‌ی مدیریت آ.پ استان تغییرات و جریان ها را با دقت رصد کرده و درصورتی که قطار ثبات و پیشرفت آموزش و پرورش استان توسط برخی روند‌های ناصواب از ریل خارج شود قطعا سکوت نخواهد کرد و با در نظر گرفتن خوبی و صلاح آموزش و پرورش و فرهنگیان استان، در مقابل آن روند های ناصحیح و افراد به وجود آوردنده‌ی قویا خواهد ایستاد.

  قطعا ما عهد اخوت با هیچ مدیرکل، معاون مدیرکل، رئیس اداره، و …. نداشته، نداریم و نخواهیم داشت. ما مصلحت، بهبود و پیشرفت آموزش و پرورش استان را در نظر میگیریم.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.