حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 28 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1793 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 11 اسفند 1400 - 20:03
  شناسه : 871

  به گزارش ایلام معلم؛مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است و این نهاد حاکمیتی باید رسالت اصلی خود را در سطح جامعه پیش ببرد و یکی از این رسالت ها فرهنگ سازی در ابعاد مختلف است، قاعدتا اگر می خواهیم فضای سبزی درست کنیم که تخریب نشده و […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  به گزارش ایلام معلم؛مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است و این نهاد حاکمیتی باید رسالت اصلی خود را در سطح جامعه پیش ببرد و یکی از این رسالت ها فرهنگ سازی در ابعاد مختلف است، قاعدتا اگر می خواهیم فضای سبزی درست کنیم که تخریب نشده و ماندگار بماند باید ابتدا روی دانش آموزان و آموزش و پرورش در خصوص فرهنگ و نحوه نگهداشت و استفاده و حتی شیوه اجرای درختکاری و … سرمایه گذاری کنیم و دانش آموزان را در این زمینه به صورت کامل توجیه نماییم و حتی جزئیات این کار را به دانش آموزان بگوییم تا ارتباط لازم بین دانش آموزان و منابع طبیعی کشور ایجاد گردد.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با بیان اینکه جامعه می بایست قدر ثروت‌های طبیعی در کشور را بداند اظهار داشت منابع طبیعی باید بیشتر به سمت مدارس حرکت کند و فرهنگ‌سازی در این زمینه برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی و ثروت های ملی ضروری می باشد. قطعاً ما با فرهنگ‌سازی موافقیم و همکاری‌های لازم را در این زمینه انجام خواهیم داد.

  علی درویشی گفت: برای بحث درختکاری اقدامات متعددی را در دستور کار داریم که از جمله آن‌ها می توان به کار در بستر شاد، و همچنین درس هنر و نیز ایجاد دیوار نوشته هایی در سطح مدارس برای نگارش شعار های مناسب اشاره کرد تا گامی در راستای فرهنگ سازی برداشته شود. ما میتوانیم دیوارهای مدارس را در اختیار سازمان‌های مختلف مانند منابع طبیعی قرار دهیم تا شعارهای مناسب را با توجه به اهداف فرهنگی خود، روی آن‌ها نگارش نمایند.

  درویشی ادامه داد: قطعا برای روز و هفته‌ی درختکاری از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان، دانش آموزان و خانواده‌های آنان برای غرس نهال استفاده خواهیم کرد تا علاوه بر پیشبرد اهداف مورد نظر در این روز و هفته، ارتباط مجموعه‌ی مدرسه با سایر رکن های مرتبط با آن بیشتر شده و گامی موثر در راستای قرار دادن مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله برداشته شود.

  احمدی مدیرکل منابع طبیعی استان نیز در این نشست ضمن تبریک انتصاب علی درویشی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام‌، از همکاری مجموعه‌ی آموزش و پرورش با این اداره کل تقدیر و تشکر کرد.

  احمدی ضمن بیان عناوین هفته‌ی درختکاری، اظهار داشت: شعار هفته منابع طبیعی “ایران سرسبز، ایران قوی” می باشد و در هفته‌ی درختکاری توزیع نهال را در دستورکار داریم و انتظار داریم تا آموزش و پرورش مقدار نهال‌های مورد نیاز مدارس خود را برای غرس در آن مدارس، به ما اعلام کند تا نهال‌های مورد نیاز را در اختیار مدارس قرار دهیم.

  احمدی در پایان با اشاره به اینکه فرهنگیان و دانش آموزان میتوانند کارت همیار طبیعت دریافت کنند و در این زمینه موثر باشند، گفت: در روز دوشنبه ۱۵ اسفند همزمان با غرس نهال توسط وزیر آموزش و پرورش، برنامه‌ای به همین منظور توسط ادارات کل آموزش و پرورش و منابع طبیعی استان انجام خواهد شد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.