حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 27 November , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4610 تعداد نوشته های امروز : 8×
11 خرداد 1399 - 16:40
شناسه : 87

به گزارش ایلام معلم ؛مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: شبکه شاد و مهیا شدن آموزش در فضای مجازی جایگزین مناسبی در شرایط اضطرار شیوع کرونا برای آموزش و پرورش بود.رضا زینی وند در گفت و گوی خبری اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش در دوران کرونا تلاش کرد چاره ای بیندیشد که دانش آموزان […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش ایلام معلم ؛مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: شبکه شاد و مهیا شدن آموزش در فضای مجازی جایگزین مناسبی در شرایط اضطرار شیوع کرونا برای آموزش و پرورش بود.
رضا زینی وند در گفت و گوی خبری اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش در دوران کرونا تلاش کرد چاره ای بیندیشد که دانش آموزان از آموزش عقب نمانند با استفاده از فضای مجازی و پیام رسانه های داخلی و ایجاد شبکه اجتماعی دانش آموزی به نام شبکه شاد راه اندازی شد و مدیران و همه مدارس سطح استان و معلمان و دانش آموزان در این شبکه ثبت نام کردند.

وی درخصوص پوشش شبکه شاد در مناطق مختلف استان و دسترسی دانش آموزان افزود: از همه مناطق و شهرستانها بیش از 98 درصد، از همه مدیران 100 درصد، مدارس عضو شبکه شاد شدند و معلمان بیش از 90 درصد عضو شبکه شدند و از طریق این شبکه آموزش های درسی را دنبال کردند.

وی ادامه داد: برخی مناطق روستایی و دور افتاده از امکان دسترسی به بستر شاد برای آموزش نداشتند، راهکارهای دیگری تدوین شد و کلاس ها از 22 اردیبهشت ماه کلاس ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی بخصوص در مناطق روستایی و عشایری آموزش برگزار شد.

زینی وند گفت: آموزش عمومی و تکالیف به شکل درس نامه برای برخی مناطق شهری توسط مربیان مدرسه درآمد و اجازه ندادند وقفه ای در آموزش دانش آموزان ایجاد شود.

وی افزود: بیش از 80 درصد کتاب ها قبل از سال به اتمام رسیده بود و 20 درصد محتوای باقی مانده از طریق آموزش مجازی و حضوری در همین روزهای آتی به پایان می رسد.

وی اضافه کرد: استان را به شش قطب تقسیم کردیم و در شبکه آموزشی شاد تقسیم شد تا همه پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

زینی وند اظهار داشت: قطعا فضای آموزش مجازی جای فضای واقعی را نمی گیرد زیرا در بستر کلاس درس و محیط مدرسه و در کنار معلم و دانش آموزان علاوه بر آموزش ، پرورش می یابد.

وی افزود: سعی شده در فضای مجازی بحث پرورش هم مورد توجه قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: بهترین راه برای جایگزینی آموزش در این شرایط همین فضای مجازی بود و تلاش شد با همراهی اولیای دانش آموزان آسیب های دانش آموزان در فضای مجازی به حداقل برسد.

وی ادامه داد: در بحث رتبه بندی معلمان دستورالعملی ابلاغ شده بین 10 تا 21 درصد و متوسطه بین 10 تا 20 درصد افزایش حقوق لحاظ خواهد شد.

وی با تقدیر از استاندار ایلام و سپاه پاسداران و شبکه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی و آب و فاضلاب در راستای گندزدایی فضاهای آموزشی تقدیر کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش گفت: یکی از سیاست های آموزش و پرورش آموزش مجازی در کنار آموزش واقعی است در کنار سایر آموزش ها به منظور در نظر گرفتن شرایط خاص همچنان بتوانیم از این فضای مجازی برای تداوم آموزش ها استفاده کنیم.

زینی وند اظهار داشت: در خصوص برگزاری آموزنها دستورالعمل آن برابر شیوه نامه ابلاغی وزارت به شماره 140/139 به خاطر شرایط حاکم بر کشور و تاثیر کرونا امتحانات پایه هفتمف هشتم و دهم و یازدهم به صورت غیر حضوری با استفاده از عملکرد دانش آموزان بر اساس عملکرد در کلاس قبل از سال و تحت آموزش شبکه شاد و تکالیف شبکه شاد به صورت امتحانات غیر حضوری و از طریق فضای مجازی برگزار می شود.
وی در خصوص امتحانات پایه دهم نیز گفت: امتحانات این پایه به دو دلیل حضوری برگزار کنیم یکی ارزیابی دانش آموزان برای حضور در مدارس خاص که لازم است ارزیابی از دانش آموزان به عمل آید و دوم به خاطر هدایت تحصیلی و انتخاب رشته برای حضور در متوسطه دومباید این معیار سنجیده شود که دانش آموزان نمره لازم را کسب کنند.

وی افزود: امتحانات پایه نهم به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله امر توسط معاونت ها و روسا به صورت روزانه رصد و نظارت تا نکات بهداشتی و حفظ سلامت رعایت شود.

وی در خصوص امتحانات پایانی پایه دوازدهم که از 17 خردادماه لغایت 16 تیرماه در 90 حوزه امتحانی و با حضور شش هزار و 500 دانش آموز با رعایت پروتکل های بهداشتی و الزام دانش آموزان به همراه داشتن ماسک و دستکش و وسایل ضدعفونی شروع می شوند.

زینی وند گفت: دوره ابتدایی هم توصیفی و بر اساس آموخته های دانش آموزان و نظر خود معلم بر اساس بر اساس مصوبات شورای مدرسه برگزار می شود و کرونا فرصت خوبی ایجاد کرد و اختیارات به شورای مدرسه واگذار شد و تصمیم این شورا برای آموزش و پرورش قابل اجرا است.

وی افزود: آمار شرکت دانش آموزان در کلاس های رفع اشکال پس از آموزش مجازی شاد، کل مدارس 507 مدرسه و با یک هزار و 310 کلاس و با حضور پنج هزار و 572 دانش آموز در مناطق شهری و دانش آموز

مدیرکل آموزش و پرورش در خصوص مسکن فرهنگیان نیز گفت: تفاهم نامه ای بین وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی منعقد شد که املاک مازاد شناسایی شود و زمین هایی که کاربری آموزشی ندارند در ماده 5 تغییر کابری و در ساخت مسکن کارکنان استفاده شوند .

زینی وند اظهار داشت: 170 هزار واحد مسکونی تفاهم شده به صورت انبوه سازی انجام می شود و زمینی به همکاران واگذار نمی شود.

وی افزود: در 11 استان زمین مورد نیاز احداث مسکن فرهنگیان شناسایی و عملیاتی شده است و در ایلام هنوز نهایی نشده است و ساز و کار مرحله نهایی هنوز ابلاغ نشده و در بحث زمین باید به جمع بندی نهایی برسیم.

وی ادامه داد: مشخص شده که چه نیروهایی از فرهنگیان در اولویت پرداخت مسکن قرار بگیرند و بر اساس آن حتما تصمیم گیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه های در دستور کار همین بحث مسکن فرهنگیان است و سعی داریم به زودی برنامه های آموزش و پرورش بیشتر تشریح کنیم و به بحث منزلت و توجه به رفاه معلمان ، درمانگاه و جایگاه آنان بپردازم.

زینی وند گفت: بحث مسکن فرهنگیان فاقد مسکن زمین آنها نهایی می شود و با قرارداد راه و شهرسازی امیدوارم دغدغه فرهنگیان هم برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام در خصوص شهریه مدارس غیر انتفاهی نیز گفت: همه شهریه برای کل سال بوده و مابقی شهریه برای آموزش مجازی و آزمون ها بوده اما بحث فوق برنامه ها، مبالغی که توسط اولیا پرداخته شده باید عودت داده شود و جز مطالبات برای سال قرار بگیرد و اگر شکایتی در این زمینه هست در شورای ارزیابی و و نظارت حتما بر اساس مستندات بررسی می شود.

وی تاکید کرد همه موارد بهداشتی اعم از ضدعفونی محل برگزاری آزمون مدارس، رعایت فاصله اجتماعی و تمام پروتکل های بهداشتی برای مراکزی که قرار است آزمون در آنها برگزار شود، اندیشیده شده و نظارت مستمر بر نحوه موارد بهداشتی نیز توسط مربیان مدارس و مدیران و بازسان این سازمان در راستای حفظ سلامت دانش آموزان و پیشگیری از کرونا انجام می شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.