حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 27 November , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4604 تعداد نوشته های امروز : 2×
22 بهمن 1400 - 14:45
شناسه : 848

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر حسن بهرام نیا روز جمعه در آیین گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن در جمع باشکوه مردم شهر ایلام ضمن تبریک ایام الله ۲۲ بهمن و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا، امام شهدا بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و تشکر از حضور حماسی و انقلابی […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر حسن بهرام نیا روز جمعه در آیین گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن در جمع باشکوه مردم شهر ایلام ضمن تبریک ایام الله ۲۲ بهمن و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا، امام شهدا بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و تشکر از حضور حماسی و انقلابی مردم ولایتمدار ایلام با اشاره به اینکه امروز ملت بزرگ ایران اسلامی با وجود تحریم های ناجوانمردانه با همه وجود در مقابل استکبار جهانی ایستاده اند گفت: این انقلاب برگرفته از نارضایتی‌هایی بود که توسط نظام استبدادی پهلوی و جبهه استکبار بر این مردم جاری و ساری شد و این جبهه مردمی را به واسطه رهبری داهیانه امام راحل (ره) و هدایت های پیامبر گونه ایشان شکل داد و انقلاب اسلامی ایران را رقم زد و امروز باعث ایجاد موجی عظیم برای فجر پیروزی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در سرتاسر جهان شده است.

وی با عنوان این مطلب که در دوران منحوس پهلوی مردم در فقر و تنگدستی بوده‌اند و بیش از ۵۰ درصد آنها مشکلات مالی و معیشتی داشتند، اضافه کرد: در آن زمان ۴۶ درصد مردم سوءتغذیه داشتند، فساد و فحشا و بی عدالتی و رشوه خواری و نظام ارباب و رعیتی و از همه مهمتر پایمال شدن دین مردم به گونه ای بود که باعث شد این موج عظیم به رهبری امام عظیم الشان ایجاد شود و باعث شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بشود.

وی افزود: و امروز در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همه مردم یک صدا، هم آوا در خیابان ها برای دفاع از نظام و انقلاب و اعلام مقابله با استکبار حضور یافته و با هم نوای الله اکبر سر دادند و بار دیگر به ندای رهبری لبیک گفتند.

استاندار ایلام در ادامه با عنوان این مطلب که به واسطه این انقلاب بود که نظام سلطه همه منافع و همینه و هژمونی اش در منطقه درهم کوبیده شد، اظهار داشت: اما دشمنان این وضعیت را برنتابیدند و با انواع حربه ها و شیطنت ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دست بکار شدند و تلاش داشتند در جهات اربعه در کشور ناآرامی ایجاد کنند.

وی افزود: آنها تلاش کردند در بیرون از مرزهای و در داخل توسط قومیت ها ناامنی ایجاد کنند و سپس با ترور و بعد با ۸ سال جنگ تحمیلی و امروز با تحریم های ظالمانه و به انحاء مختلف جلوی پیشرفت کشور را بگیرند اما به فضل الهی در همه عرصه ها در مقابل هوشمندی رهبران نظام جمهوری اسلامی و مردم آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی شکست خورده‌اند.

دکتر بهرام نیا با عنوان این مطلب که امروز علی رغم همه تهدیدها و فشارها انقلاب ما نه تنها همه مسائل و سختی ها را پشت سر گذاشته بلکه در مسایل علمی، صنعتی، فناوری، تکنولوژی، فن آوری نانو، نظامی و اقتصادی و دارویی و سلولهای بنیادی و … پیشرفت عظیمی داشته که همه آنها نتیجه عزم و اراده استقامت مردم و فداکاری شهدا ایران اسلامی به خصوص ۳۰۰۰ شهید والامقام استان ایلام بوده است.

وی در ادامه به دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: کشور عزیز ایران در حوزه علمی و مقالات ISI با داشتن ۱۸ دانشگاه رتبه ۱۷ جهانی را بدست آورده است.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای بسیار مهم دیگر که روز گذشته از آن رونمایی شد موشک پیشرفته خیبر بود که شعاع این موشک پیشرفته بیش از ۱۴۵۰ کیلومتر است، اضافه کرد: این موشک دوربرد نقطه زن در مقایسه با مشابه خود یک سوم وزنش کمتر است و یک ششم زمان برای آماده سازی و شلیک نسبت به مشابه خود برتری دارد.

وی افزود: این موشک به گونه ای فناوری شده که می تواند هنگام فرود در مقابل سپر آهنین هوشمند عبور کند و بصورت نقطه ای بر سر هدف فرود بیاید.

نماینده عالی دولت در استان گفت: امروز به لطف دانشمندان نخبه این مرزو بوم در حوزه هوافضا ضمن اینکه قدرت عظیم بازدارندگی داریم بلکه می توانیم در مقابل دشمنان عرض اندام کنیم و آنان را در تیررس هدف خود قرار دهیم.

وی با تاکید بر این مطلب که امروز همه بایست قدردان این نظام باشیم، اضافه کرد: امروز دشمنان نظام هم به دستاوردها و فن آوری های عظیم نظامی ایران اعتراف می کنند و در این شرایط وظیفه همه ما فصل الخطاب رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع دانشجویان است: «شما میوه دل این مردم هستید، شما آینده سازان این مردم و مملکت هستند، پس باید با جهاد تبیین کار را شروع بکنید.»

دکتر بهرام نیا در خصوص جهاد تبیین گفت: جهاد تبیین یعنی اینکه در مقابل دشمن حرکت انفعالی نداشته باشیم بلکه با جهاد علمی و تشریح صدها دستاورد و خدمات عظیم نظام مقدس جمهوری اسلامی در بین مردم به طرق مختلف، صدا و سیما، رسانه ها و … روشنگری کنیم و سیاه نمایی دشمن را خنثی سازیم.

وی با عنوان این مطلب که تا چهار سال پیش بیش از ۳۰۰ هزار اختراع داشته ایم، اضافه کرد: امروز وظیفه همه ما که این است که دستاوردهای علمی و هسته ای صلح آمیز، هوا فضا و … را در مقابل جبهه همه جانبه رسانه های دشمن و بعضاً معاند و معاندین داخلی تبیین کنیم.

وی افزود: ما جشن ۲۵۰۰ ساله رژیم منحوس پهلوی که در راستای حفظ و صیانت نظام سلطه و شاهنشاهی را فراموش نمی‌کنیم که ظرف یک روز یک میلیارد و پانصد میلیون دلار برای آن هزینه کردند در حالیکه در آن زمان ۴۶ درصد مردم کشور سوءتغذیه داشتند!

استاندار ایلام در ادامه با تاکید بر این مهم که باید با روشنگری جنگ تبلیغاتی دشمن علیه کشور را خنثی ساخت گفت: در این راستا اصحاب رسانه با جهاد تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب را برای مردم تبیین کنند.

وی با قدردانی از اصحاب رسانه، از آنان خواست: خدمات نظام و دستاوردهای نظام و انقلاب را منعکس کنند تا بتوانیم قدرت خود را در جهان مخابره کنیم.

دکتر بهرام نیا به خدمات نظام در استان اشاره کرد و گفت: امسال در ایام الله دهه فجر فقط در استان ایلام ۲۴۳ طرح و پروژه با اعتباری افزون بر ۲ هزار میلیارد تومان با اشتغالزایی یک هزار و ۸۹۰ نفر کلنگ زنی و بهره برداری رسید.

وی در ادامه به دستاوردهای سفر ریاست جمهوری به استان اشاره کرد و گفت: مصوبات سفر ریاست جمهوری منشا خیرات و برکت فراوانی بوده از جمله ۲ هزار و ۱۷۷ میلیارد تومان اعتبار ریالی و ۴.۵ میلیارد دلار اعتبار ارزی و تسهیلاتی برابر با ۲ هزار و ۴۶ میلیارد تومان در حوزه های آب و خاک و نفت و گاز و … برای توانمندسازی مردم استان ایلام در بر داشت.

وی در پایان ضمن تشکر از حضور حماسی و باشکوه مردم همیشه در صحنه استان ایلام در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در وصف مردم ایلام گفت: وصف این مردمان بزرگ همین جمله زیبای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است: در یک کلام استان ایلام مظهر همه خوبی هاست.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.