زنگ مشارکت در مدارس استان ایلام نواخته شد

به گزارش ایلام معلم ، به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام،  استاندار ایلام در این آیین با بیان اینکه در قانون به شوراهای آموزش و پرورش تاکید فراوان شده است، گفت: از همه امکانات دولتی، مردمی و خیران برای اداره و توسعه مدارس باید استفاده کرد.

محمدرضا مروارید اظهار کرد: اکنون یک ششم جمعیت استان معادل ۱۰۰ هزار نفر را دانش آموزان تشکیل می دهند که آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند نیازهای آنها را برآورده کند و سایر ارگان ها و افراد خیر جامعه باید به یاری این سازمان بیایند.

وی افزود: با این وجود امکانات کنونی مدارس به ویژه مناطق شهری در حد مناسب و مطلوب است ولی باید در مناطق روستایی نیز این امکانات برای دانش آموزان فراهم باشد.

استاندار ایلام تاکید کرد: روند پوشش تحصیلی در این استان مطلوب است و در برخی مناطق دور افتاده حتی با یک دانش آموز هم مدرسه دایر است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در ادامه این مراسم گفت: این دستگاه  در بسیاری از شاخص های آموزشی در کشور سرآمد بوده و دارای دانش آموزان با استعدادی است.

علی بیرانوند اضافه کرد: برای توسعه فعالیت های آموزشی و کیفیت بخشی به فعالیت ها، آموزش و پرورش بیش از پیش به مشارکت مضاعف اولیای دانش آموزان و افراد خیر نیاز دارد.

در حاشیه این آیین، نمایشگاهی از دستاوردهای دانش آموزان در قالب هنر وفناوری های آنان  بر پا شد که مورد بازدید استاندار و هیات همراه قرار گرفت.