حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 28 June , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1177 تعداد نوشته های امروز : 0×
16 دی 1400 - 14:00
شناسه : 769

ایلام معلم| آموزش و پرورش یکی از نقاط استراتژیک است که همواره نقش پررنگی در اعتلای سیستم نیروی انسانی آن جامعه ایفا می کند. تغییرات در این سیستم به حدی می تواند تاثیر ماندگار در چرخه تعادل حیاتی و پیشبرد اهداف متعالی هر عرصه را داشته باشد. این تغییرات آن قدر می تواند نمود خود […]

ارسال توسط :
پ
پ

ایلام معلم| آموزش و پرورش یکی از نقاط استراتژیک است که همواره نقش پررنگی در اعتلای سیستم نیروی انسانی آن جامعه ایفا می کند. تغییرات در این سیستم به حدی می تواند تاثیر ماندگار در چرخه تعادل حیاتی و پیشبرد اهداف متعالی هر عرصه را داشته باشد.
این تغییرات آن قدر می تواند نمود خود را نشان دهد که حتی معلمان که در صف نخست این دستگاه تربیتی قرار دارند را چنان متاثر سازد که به جای حضور در کلاس‌های درس، به خیابان‌ها کشیده و در اعتراض به عملکرد نامطلوب مسئولین کشوری و استانی دست به تجمع اعتراضی بزنند.
آموزش و پرورش استان ایلام یکی از دستگاه‌های پرمناقشه بوده که تغییرات در آن همیشه محل بحث و جدل گروه‌های مختلف بوده است. پس از دو تغییر نامیمونی که در راس آموزش و پرورش استان رخ داد و باعث بروز مشکلات هولناک در این دستگاه شد که قبلا در همین رسانه بدان اشاره شده،بالاخره سکان این کشتی طوفان زده هرچند با تاخیر به مهردادی در انتهای دولت قبل سپرده شد.
وی که فردی معتدل و فرزند شهید است بر خلاف مدیران قبلی این دستگاه سعی در تعامل و گفتگو با فرهنگیان همکار خود نمود.
امری که در همین رسانه با برگزاری یک نشست مجازی در ابتدای مدیرکل ایشان با حضور پررنگ فرهنگیان همراه شد، فعالیتی که در دوران مدیران کل قبلی به فراموشی سپرده شد و با رفتار ناشایست خود حرمت فرهنگیان را لکه دار کرده بودند.
تلاشهای مستمر وی برای امر مغفول مانده به نام مسکن فرهنگیان که در دوران مدیران قبلی به فراموشی سپرده شده بود با جدیت در حال پیگیری است و در تلاش است که با اجرایی شدن و کلنگ زنی این طرح، خاطره ای ماندگار در افکار عمومی فرهنگیان باقی بگذارد.
با تغییر دولت در انتهای خردادماه سال جاری بسیاری از افرادی که سابقه جریان سیاسی فکری خود را در همه جا عیان می ساختند و با افتخار به آن اشاره می‌کردند با گردش به راست بی سابقه ردای اصلاح طلبی را از تن بیرون کرده و پیراهن انقلابی گری را برطرف کردند که بر اندام آنها زار میزند!
تغییر جریان فکری این دسته از افراد که بیشتر برای عقده گشایی و ماندن در بدنه قدرت است با تخریب مدیرکل فعلی آموزش و پرورش استان پروژه جدید خود را شروع شده است تا بلکه با این کار خود را در دسته‌ی دلسوزان تعلیم و تربیت نشان دهند.
این افراد که خود نیز سابقا در دولت قبل عناوین گوناگون شغلی دارا بوده اند بهتر است ابتدا نسبت به عملکرد فضاحت بار خود در دوران مدیریتشان پاسخگو بوده و سپس به مطالبه‌گری وضع موجودی که خود سبب ساز آن بوده اقدام نمایند.

انتظاری که از دلسوزان واقعی آموزش و پرورش چرخه تعلیم و تربیت استان می‌رود این است که با دور کردن خناسان و مسببان وضع موجود آموزش و پرورش استان از گرد خود، زمینه اعتلای این عرصه را در استان رو به پیشرفت ایلام بیش از پیش فراهم سازند تا آرامش به این کشتی طوفان زده بازگردد.

پایگاه خبری ایلام معلم به عنوان بزرگترین رسانه‌ی مجازی فرهنگیان استان ایلام، از چندین سال قبل تاکنون با دقت تغییرات در سطح اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام را رصد کرده و با جریانات مختلفی که حول این اداره کل میچرخند آشنا است. قطعا این رسانه به عنوان یکی از حامیان اصلی فرهنگیان استان ایلام همیشه از حق طرفداری کرده و خواهد کرد. از سیاست‌های اصلی این رسانه حمایت از افرادی است که به قول معروف “به درد آموزش و پرورش میخورند”. قاعدتا رسانه‌ی ایلام معلم همانند روال گذشته‌ی خود از افرادی که حضورشان برای مجموعه‌ی آموزش و پرورش سودمند است حمایت خواهد کرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.