حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 2 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1755 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 13 دی 1400 - 10:58
  شناسه : 758

  حامد رجبی زاده؛در عصر آخرالزمان که هجوم فتنه‌ها و جدال اندیشه‌ها اوج می‌گیرد چیزی که باید بیشتر مراقب آن بود تلاش برای عدم سلطه‌ی وهم بر افکار ماست. بعید است دیگر کسی منکر قدرت رسانه‌ها باشد و نسبت به آن بی‌تفاوت، چرا که حضور همیشگی آن را در تمام سطوح زندگی و خانواده‌ی خود به […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  حامد رجبی زاده؛در عصر آخرالزمان که هجوم فتنه‌ها و جدال اندیشه‌ها اوج می‌گیرد چیزی که باید بیشتر مراقب آن بود تلاش برای عدم سلطه‌ی وهم بر افکار ماست. بعید است دیگر کسی منکر قدرت رسانه‌ها باشد و نسبت به آن بی‌تفاوت، چرا که حضور همیشگی آن را در تمام سطوح زندگی و خانواده‌ی خود به عنوان کوچکترین نهاد اجتماعی می‌بیند و لمس می‌کند.
  باید باور داشت که سبک زندگی، تفکر و عقاید ما قابل تغییر تدریجی است و ما نمی‌دانیم چطور از آدم گذشته‌مان به حالا رسیدیم، فقط شاید عصر روزی پاییزی هنگامی که با نعلبکی چایی می‌خوریم حسی در دلمان به لحظه رخ نماید و یک آن در ذهنمان بگوییم: ای یادش بخیر!
  این همان اثری است گیرنده‌های ما از فرستنده‌های اطرافمان دریافت می‌کند.
  نیت نگارنده از این جستار یاد باد یکی از کامل‌ترین الگوهای عصر حاضر ما شهید سپهبد قاسم سلیمانی است اما از منظری که چندان به آن پرداخته نشده و می‌تواند محلی برای ضربه زدن به این گنجینه‌ی خدا شناسی، خودشناسی و دشمن شناسی است. ابعاد فراوان عمر با برکت این شهید بزرگ را شاید نتوان در کتاب‌ها، کلیپ‌ها، مستندها، فیلم‌ها و مقاله‌ها تشریح کرد ولی به قدر توان باید به آن پرداخته شود.
  این سردار بزرگ اسلام با تزکیه‌ی نفس و مجاهدتهای فراوان چنان در افکار و انظار مردم آزاده دنیا اوج گرفته است که دیگر نمی‌توان آن را فقط سهم ایران دانست. او سرمشقی است برای همه‌ی کسانی که از نفرت پراکنده‌ شده‌ای حاضر و از سلطه‌ی محض تبعیض و بغض سنگین تاریکی مطلق خسته و بیزارند و نمی‌توانند وجدان خود را با وضع موجود دنیا آرام نگه‌دارند.
   در سال‌های پایانی عمر سراسر ثمر و تماما خطر شهید سلیمانی همه‌ی نگاه‌ها خط مشی مشخص و طرز نگاه مجسم او را شاهد بودند و مرام و مسلک این شهید بزرگ بر کسی پنهان و مستور نمانده است. دفاع از مظلوم، مقابله مطلق با ظلم و ظالم، پیروی محض از ولایت، خدمتگزار صدیق مردم ستمدیده و رنج کشیده، تبیین روشن خطوط صلاح و سعادت و خیلی ثمرات و اثرات دیگر که ذکر آن در این کمترین نمی‌گنجد از او تا همیشه به یادگار مانده است.
  جان کلام و چیزی که نگارنده را به نگارش این نگاشته ترغیب کرد جریان خزنده‌ی تحریف سردار دلهاست که تنها بعد از دو سال از عروج غمناکش بعضی‌ها با توسل به ابزار وهمناک دجال می‌خواهند رشادت‌های روزهای پایانی عمر دنیوی سردار سلیمانی را که برای همه قابل افتخار و اعتناست در کنار قاتل‌های او بیاورند و این را به افکار القا کنند که در روزهای نبرد با داعش گاهی سردار و قاتلانش در جبهه‌ای واحد برای حفظ منافعی واحد جنگیده‌اند.
   مردم باید در این خصوص هوشیار باشند و در نفی و نهی آن کوشا. با استناد به گفته‌های مقامات آمریکایی داعش را خودِ آمریکایی‌ها به وجود آوردند و به جان منطقه انداختند و این مردان بزرگ آخرالزمان بودند که در مقابل لشکر سراسر کفر داعش مقابله کردند و به فضل الهی فائق شدند. پس همانطور که روز و شب و آب و آتش در یک ظرف نمی‌گنجد فطرت پاک سردار بزرگ سپاه اسلام و همرزمانش با طینت خبیث نظام سلطه در یک جناح قرار نمی‌گیرد.
  مردم عزیز هوشیار باشید، این قائله را بپذیرد و نگذارید وهم بر افکارتان مسلط گردد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.