ارسال تجهیزات آموزشی به مدارس برای آغاز مهر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از ارسال تجهیزات آموزشی به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان به مدارس سراسر کشور خبرداد.

ایلام معلم؛علی زرافشان  در نشست مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها در ساختمان شهید رجایی این وزارتخانه اظهار کرد: براساس گزارش استان‌ها کمیته‌های استقبال از مهر ماه تشکیل و طبق روال سال‌های قبل تمهیدات لازم جهت بازگشایی مدارس پیش‌بینی شده است.

وی افزود: موضوع استقرار پایه یازدهم یکی از مسائل مهم سال تحصیلی جدید است و خوشبختانه محتوای آموزشی، تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز برای استقرار پایه یازدهم با کیفیت بالا مهیا شده است.کلید استقرار با کیفیت پایه یازدهم توجه به آموزش معلمان بوده که این برنامه در حال انجام است.

زرافشان با اشاره به موضوع هدایت تحصیلی تصریح کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته، امسال مشکلات سال قبل را نداشتیم و از توزیع متوازن نیز فاصله‌ای نگرفته‌ایم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد: پوشش تحصیلی در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش ۳۶ درصد است که فاصله چندانی با آنچه در برنامه ششم مشخص شده است ندارد.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی با هدف تجهیز مدارس خریداری شده که جهت توزیع در مدارس به زودی به استان‌ها ارسال می‌‌شود.