برگزاری پنجمین آزمون فراگیر استخدامی کشور در پاییز ١٣٩۶

ایلام معلم ؛ به گزارش ایرنا، جمشید انصاری روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح چند طرح عمرانی و اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تعداد نیروی جدید طی ٢ مرحله برگزاری آزمون استخدامی جذب خواهند شد.

وی بیان کرد: در آزمون نخست که روز جمعه سوم شهریور برگزار می شود حدود ١۵ هزار نفر و در آزمون دیگر نیز که در پاییزبرگزار خواهد شد حدود١۵ هزار نفردیگر جذب نهادهای دولتی شوند.

** وجود سه میلیون بیکار در کشور

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور همچنین گفت: بر اساس برآوردهای انجام‌شده از جمعیت فعال کشور هم‌اینک حدود ٢۶ میلیون نفر است.

انصاری تصریح کرد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که حدود ١٢ درصد از این جمعیت معادل سه میلیون تن از آنها بیکار هستند.

وی یادآور شد: کمتر از ١۵ درصد افراد شاغل در کشور در دستگاه‌های دولتی شاغل هستند و بیش از ٨۵ درصد از آنها در بخش‌های دیگر اقتصادی فعالند.

**هدفگذاری برای تحقق ٩۵۰ هزار فرصت شغلی 

معاون رئیس‌جمهوری، با بیان اینکه هدف‌گذاری اصلی دولت تحقق ٩۵۰ هزار فرصت شغلی در طول هرسال برنامه ششم توسعه است گفت: راهبرد مهم در این راستا جلوگیری از افزایش تعداد بیکاران در کشور است.

وی رفع معضل بیکاری و موضوع اشتغال را از مسائل اساسی کشور و دغدغه جدی رهبر انقلاب، دولت و شخص رئیس‌جمهوری دانست و گفت: عزم راسخ برای تحقق این مهم در دولت دوازدهم و در میان همه ارکان نظام به وجود آمده است.

انصاری ابراز داشت: طرح کارورزی و نام‌نویسی دانش‌آموختگان دانشگاهی که اجرای آن هم‌اینک در سه استان به‌صورت آزمونه ( پایلوت) آغاز شده یکی از راهبردهای مهم دولت برای کاهش معضل بیکاری است.

وی گفت: فعال کردن بنگاه‌های اقتصادی در قالب اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین حمایت جدی از بخش خصوصی و فعالان اقتصادی از دیگر راهبردهای مهم دولت برای جلوگیری از افزایش نرخ بیکاران در کشور است.

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور به‌منظور افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های عمرانی و اقتصادی هفته دولت و شرکت در جشنواره شهید رجایی و تجلیل از دستگاه‌های برتر به یاسوج سفر کرده است.

در این سفر ٧١ طرح عمرانی و اقتصادی شهرستان بویراحمد با یک هزار و ٣٧۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح یا کلنگ زنی شد.