اعلام نتایج کنکور؛ همه داوطلبان مجاز شدند

به گزارش ایلام معلم ، رئیس سازمان سنجش گفت: نتیجه اولیه کنکور سراسری ۹۶ امروز منتشر شد. همه داوطلبان برای تمامی دوره ها مجاز به انتخاب رشته شده اند.

دکتر ابراهیم خدایی در نشست خبری امروز یکشنبه ۱۵ مرداد درباره اعلام نتایج آزمون سراسری سال ۹۶ گفت: نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ امروز یکشنبه ۱۵ مرداد ۹۶ به صورت کارنامه بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به آدرس: www.sanjesh.org قرار گرفت.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در آزمون سراسری ۹۳۰ هزار نفر ثبت نام کردند که ۴۱ درصد اقا ۵۹ درصد خانم بودند.

به گفته وی در گروه ریاضی ۱۴۸ هزار داوطلب، در گروه تجربی ۵۸۰ هزار داوطلب، در گروه علوم انسانی ۱۸۴ هزار نفر، در گروه هنر ۱۰۶۰۰ داوطلب و در گروه زبان ۶۲۴۰ نفر ثبت نام کردند.

وی اظهار داشت: آمار مجازین در دوره های روزانه و شبانه ۴۵۴ هزار نفر است و برای سایر دوره ها همه داوطلبان مجاز شدند.

در مجموع ۷۴۴ هزار و ۴۱۸ ظرفیت در کنکور ۹۶ داریم، ظرفیت قبولی در گروه ریاضی ۲۳۵ هزار نفر است که این مقدار از تعداد شرکت کننده ها بیشتر است
و در مجموع ۷۶.۸۶ درصد شانس قبولی دارند که در دوره های روزانه این شانس حدود ۱۳ درصد است.

خدایی خاطرنشان کرد: کمترین شانس قبولی برای گروه زبان به میزان ۴ درصد است، امسال برای اولین بار ۱۲درصد پذیرش رشته های روزانه بدون آزمون است و از فردا ویژه نامه انتخاب رشته و دفترچه راهنمای کاغذی منتشر می‌شود.

رئیس سازمان سنجش گفت: نتایج نهایی نیمه دوم شهریور اعلام می شود.

وی افزود: انتخاب رشته کنکور ۹۶ برای مجازین به انتخاب رشته نیز از روز ۱۹ مردادماه آغاز می شود و تا ۲۳ مردادماه ۹۶ ادامه خواهد داشت. داوطلبان باید پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی باید کد رشته های تحصیلی مورد علاقه خود را مشخص کرده و به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود درج کنند.

آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه در ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در کشور و ۲۷ حوزه در ۲۳ کشور دنیا با حضور ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب برگزار شد. مجموع ظرفیت پذیرش تعداد ۷۴۷ هزار و ۸۹۲ نفر است.