حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 29 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1793 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 23 مرداد 1400 - 0:55
  شناسه : 579

  ایلام معلم؛ پایگاه خبری ایلام معلم رسالت خبری خود را حفظ کرده است و در برابر حوادث و اتفاقات و تغییر و تحولات حول محور آموزش و پرورش استان سکوت نکرده و همیشه مدافع حقوق فرهنگیان بوده است این بار نیز در برابر سوءمدیریت های ناشی از تغییر و تحولات گذشته در ادارات آموزش و […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  ایلام معلم؛ پایگاه خبری ایلام معلم رسالت خبری خود را حفظ کرده است و در برابر حوادث و اتفاقات و تغییر و تحولات حول محور آموزش و پرورش استان سکوت نکرده و همیشه مدافع حقوق فرهنگیان بوده است این بار نیز در برابر سوءمدیریت های ناشی از تغییر و تحولات گذشته در ادارات آموزش و پرورش سکوت را جایز ندانسته و مدافع حقوق فرهنگیان و دانش آموزان می باشد.

  اخبار این پایگاه خبری پس از رصد ها و بررسی های مختلفی در خروجی این پایگاه قرار میگیرد و قاعدتا افراد یا دستگاه هایی که مورد نقد این پایگاه قرار میگیرند از روند انتقادی و مطالبه گری این پایگاه خبری خوشحال نبوده و سعی داشته اند با مغرضانه خواندن اخبار این پایگاه خبری و ایجاد حواشی و فرافکنی بار انتقادات را از دوش خود برداشته و به نوعی صورت مسئله را پاک نمایند.

  رئیس اداره آموزش و پرورش موسیان در پاسخ به درج دو مطلب انتقادی که درباره ی بیت المال در آن اداره بود جوابیه ای صادر کرده است، شرح این جوابیه را با قضاوت خود در زیر خواهید خواند: 

  جوابیه اداره آموزش و پرورش موسیان در خصوص دو مطلب.
  مدیرمسئول محترم پایگاه خبری ایلام معلم:
  در خصوص مطالبی تحت عنوان (هدررفت بیت المال در آموزش و پرورش موسیان) و (تاراج بیت المال در آموزش و پرورش موسیان) مستدعی است بر اساس قانون مطبوعات نسبت به درج جوابیه ذیل اقدام نمایید:
  ۱- آموزش و پرورش موسیان یکی از معدود ادارات در سطح استان است که فاقد هرگونه سالن جلسات یا همایش هاست. تمامی جلسات درون و برون سازمانی با فرهنگیان اعم از اداری و آموزشی در محل دفتر ریاست اداره برگزار می گردد. طبیعی است با وجود تنگناهای مالی و مکانی و نیز شرایط سخت کرونا، فراهم کردن یک محیط تازه و پاکیزه که در شأن همکاران گرامی باشد از ضروریات تلقی شود. بجز این مسئله که یکی از باقیات صالحات برای استفاده رؤسای بعدی خواهد بود، رنگ آمیزی فضای ساختمان اداره و زیبا سازی مدارس به صورت عقد قرارداد با شهرداری موسیان، جلب حمایت های مالی خیرین و استفاده از نیروی انسانی داوطلب جهت انجام این کارها در تعدادی از مدارس روستایی از جمله شگردها و هنرهای مدیریت است که لازم است جهت ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین تمامی فرهنگیان و مراجعان صورت گیرد.
  ۲- تخصیص سرایدار (وخدمتگزار) به مناطق و مدارس، تابع تصمیمات کلان سازمان اداری و استخدامی و همچنین وزارت آموزش و پرورش می باشد. هرکس کوچکترین شناختی از این مسئله و اخبار مرتبط با آن در مناطق دیگر داشته باشد و از پیگیری های جدی ریاست اداره آگاه باشد به خوبی می داند که در چند سال اخیر ردیف استخدامی سرایدار-خدمتگزار به منطقه موسیان تعلق نگرفته و تعداد بسیار معدود سرایداران به ترتیب اولویت بین بزرگترین و پرجمعیت ترین مدارس منطقه توزیع و سازماندهی گردیده اند. این تعداد سرایدار قاعدتاً برای این حجم از بالای مدارس روستایی و پراکندگی آنان از یکدیگر در منطقه کافی نیست.
  ۳- پیرو بند دوم جوابیه، در خصوص سرقت از مدارس منطقه با توجه به بافت خاص مدارس روستایی و نبود سرایدار، این اداره ضمن کمک از واحدهای حراست اداره کل و منطقه و نیز همکاری واحدهای نظامی و انتظامی، تمام تلاش خود را برای تجهیز مدارس(با رعایت اولویت در گستردگی، جمعیت و آسیب زا بودن روستاها) به دزدگیر و دوربین های مداربسته به کارگرفته که شاهد این مدعا، مدیران مدارس مستقل شهری و روستایی منطقه می باشند. علاوه بر این با رایزنی های فراوان ریاست اداره با مسئولان رده بالای اداره کل و مسئولان بخش و روستاهای منطقه، منابع مالی جذب گردیده و برای تأمین و تجهیز مدارس به دوربین مداربسته و دزدگیر در اختیار برخی مدیران قرار گرفته و فرآیند نصب و اقدامات مدیران به صورت هفتگی توسط مسئولان مرتبط اداری رصد می گردد.
  ۴- فرآیند پیگیری سرقت از مدارس منطقه که یک پدیده تازه نبوده و در سنوات گذشته و زمان تصدی سایر رؤسا به کرات صورت گرفته، طبق روال معمول توسط واحدهای حراست و حقوقی و طرح گزارش سرقت و ایراد شکایات در مراجع قضایی و انتظامی در حال پیگیری است که جهت اطلاع مخاطبان کانال و به ویژه فرهنگیان دلسوز منطقه به استحضار می رساند در چهار مورد سرقت مدارس در سال گذشته، پرونده دو مورد با دستگیری سارقین و جبران خسارات مالی به مدارس مختومه اعلام گردید و دو مورد دیگر همچنان با تلاش مسئولان نظامی و انتظامی تا دستگیری سارقین مفتوحه می باشد…
  ?برخی مشکلات به خودی خود چالش برانگیز و نگران کننده نیستند. گاهی اوقات طرز تلقی ما و تلاش برای القای ذهنیات و شنیده ها ممکن است موجبات سوءتفاهم را فراهم کنند و زمینه ساز اشتباه باشند. بنابراین نیاز است نوع نگاهمان به مسایل را واقعی کنیم تا این مسئله سبب شود برداشتی مثبت توأم با دلسوزی از شنیده ها داشته باشیم…
  در پایان اعلام می دارد این اداره ضمن احترام به تمامی مطالب و انتقادات منصفانه، مجال پاسخگویی در مورد هرگونه مسأله آموزشی، پرورشی و اداری را برای تمامی اصحاب رسانه اعم از دیداری و نوشتاری فراهم می نماید؛ کما اینکه قبلاً بستری فراهم گردید تا مدیر کانال خبری ایلام معلم به عنوان نماینده تمامی مخاطبین محترم کانال، امانت دار رسالت خطیر خبررسانی خویش در درج واقعیات به دور از هرگونه سوگیری و اغراض شخصی به مصداق آیه شریفه (ن والقلم و مایسطرون) باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.