حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 24 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1790 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 10 مرداد 1400 - 14:47
  شناسه : 570

  محمدرضا آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری مجازی که امروز برگزار شد، در خصوص واکسیناسیون دانشگاهیان، اظهار کرد: واکسیناسیون در دانشگاه، مبنای طراحی و اجرای برنامه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی است؛ به دلیل پاره‌ای محدودیت‌ها در پوشش کامل جامعه دانشگاهی تا مهرماه ۱۴۰۰، اولویت‌بندی ازسرگیری آموزش در نیمسال نخست ۱۴۰۱ـ […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  محمدرضا آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری مجازی که امروز برگزار شد، در خصوص واکسیناسیون دانشگاهیان، اظهار کرد: واکسیناسیون در دانشگاه، مبنای طراحی و اجرای برنامه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی است؛ به دلیل پاره‌ای محدودیت‌ها در پوشش کامل جامعه دانشگاهی تا مهرماه ۱۴۰۰، اولویت‌بندی ازسرگیری آموزش در نیمسال نخست ۱۴۰۱ـ ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

  وی افزود: در دانشگاه‌هایی که دارای دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی نیستند یا به عکس فاقد پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی و کارشناسی محسوب می‌شوند، اولویت بر اساس بالاترین مقطع تحصیلی به پایین خواهد بود.

  آهنچیان با بیان اینکه واکسیناسیون فقط در محل دانشگاه برای دانشجویان بومی و در محل دانشگاه محل زندگی دانشجویان غیر بومی انجام خواهد شد، ادامه داد: هماهنگی واکسیناسیون دانشجویان غیر بومی در دانشگاه محل زندگی آنان، با دانشگاه محل تحصیل دانشجو است.

  وی افزود: برنامه ریزی واکسیناسیون بر اساس آخرین آمار از دانشجویان در چهار سال گذشته است که «۴ سال» سقف سنوات مجاز تحصیلی در همه مقاطع دوره‌های دکتری تخصصی و کارشناسی پیوسته و «2 سال» برای دوره‌های کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد ناپیوسته و کاردانی محسوب می‌شود.

  آهنچیان افزود: طبق فهرست ارسال شده از دانشگاه‌های تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شامل دانشگاه‌های دولتی، علمی ـ کاربردی،‌ فنی و حرفه ای و دانشگا‌های تحت پوشش دستگاه‌ها، ۳۰ هزار عضو هیأت علمی و ۶۳ هزار کارمند دانشگاه در مردادماه واکسینه می‌شوند.

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره اولویت واکسیناسیون دانشجویان گفت: اولویت واکسیناسیون دانشجویان در فاز یک، در شهریور است که دانشجویان دکتری تخصصی ورودی 97 و پیش از آن به تعداد 74 هزار نفر، دانشجویان کارشناسی ارشد 99 و پیش از آن  به تعداد 396 هزار نفر، دانشجویان دکتری عمومی ورودی 95 و پیش از آن به تعداد 32 هزار نفر است که در مجموع 502 هزار نفر می‌شود.

  وی افزود: اولویت واکسیناسیون دانشجویان در فاز دو یعنی مهر شامل دانشجویان دکتری تخصصی ورودی 98 با 25 هزار نفر، دانشجویان کارشناسی ارشد 1400 با 160 هزار نفر، دانشجویان دکتری عمومی ورودی 96 و 97 با 27 هزار نفر، دانشجویان کارشناسی پیوسته 97 و پیش از آن با 692 هزار نفر و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته 99 و پیش از آن با 168 هزار نفر است که در مجموع 928 هزار نفر می‌‌شود.

  آهنچیان ادامه داد: اولویت واکسیناسیون در فاز سه یعنی در آبان شامل دانشجویان دکتری تخصصی ورودی 99 با 28 هزار نفر، دانشجویان دکتری عمومی ورودی 98 و 99 با 27 هزار نفر، دانشجویان کارشناسی پیوسته 98 و 99 با 930 هزار نفر و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته 1400 با 90 هزار نفر است که در مجموع یک میلیون 75 هزار نفر می‌شود.

  وی اضافه کرد: اولویت واکسیناسیون دانشجویان در فاز چهار یعنی آذر شامل دانشجویان دکتری تخصصی ورودی 1400 با 28 هزار نفر، دانشجویان دکتری عمومی 1400 با 14 هزار نفر، دانشجویان کارشناسی پیوسته 1400 با 450 هزار نفر و دانشجویان کاردانی با 475 هزار نفر است که در مجموع 967 هزار نفر می‌شود. 

  انتهای پیام/

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.