حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 3 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1755 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 24 اردیبهشت 1400 - 22:35
  شناسه : 504

  به گزارش ایلام معلم، «قانون الحاق یک تبصره به بند 2 ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش‌ و پرورش» مصوب 12 بهمن 99 مجلس شورای اسلامی به انضمام شیوه‌نامه مربوط، جهت اجرا و اقدام لازم ابلاغ شد. نیروهای مشمول این قانون  آموزشیاران نهضت سوادآموزی: فردی که با رعایت ضوابط […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  به گزارش ایلام معلم، «قانون الحاق یک تبصره به بند 2 ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش‌ و پرورش» مصوب 12 بهمن 99 مجلس شورای اسلامی به انضمام شیوه‌نامه مربوط، جهت اجرا و اقدام لازم ابلاغ شد.

  نیروهای مشمول این قانون 

  آموزشیاران نهضت سوادآموزی: فردی که با رعایت ضوابط و مقررات آموزشی و اداری با مجوز گزینش، گواهی آموزش تدریس بدو خدمت و شناسه تدریس در نهضت سوادآموزی از سال 1379 تا قبل از سال 1392 با نهضت سوادآموزی همکاری داشته و حق‌التدریس خود را از محل اعتبارات دولتی دریافت کرده و همکاری آنان هم‌اکنون ادامه دارد.

  آموزش‌دهنده مستمر (دو نفر و بالاتر) نهضت سوادآموزی: آموزش‌دهندگانی که از سال 1379 تا قبل از سال 1392 به‌صورت مستقیم با نهضت سوادآموزی همکاری مستمر داشته و در هر دوره حداقل دو نفر سوادآموز را تحت پوشش قرار داده و حق‌الزحمه خود را از محل اعتبارات دولتی دریافت نموده و همکاری آنان هم‌اکنون ادامه دارد.

  معلمان قرآنی: افرادی که با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی یا معادل حوزوی (حداقل کاردانی سطح یک حوزه) از سال 1379 تا قبل از سال 1392 صرفا در یکی از مدارس دولتی و یا دارالقرآن‌های دولتی تحت پوشش وزارت آموزش‌ و پرورش بدون واسطه و مستقیم تحت عنوان مربی قرآنی یا معلم قرآن حداقل 12 ساعت در هفته همکاری داشته و حقوق خود را از محل اعتبارات دولتی و یا مشارکت‌های مردمی (سازوکار مدیر مدرسه یا مدیر دارالقرآن، انجمن اولیا و مربیان) دریافت کرده باشند.

  مدرسین طرح امین: افرادی که با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاه و یا معادل حوزوی (حداقل سطح یک) از سال 1379 تا قبل از سال 1392 طی تفاهم‌نامه منعقده یا معرفی‌نامه رسمی حوزه علمیه مراکز استان‌ها، حداقل 12 ساعت در هفته با مدارس دولتی و در قالب مدرس طرح امین همکاری داشته و حقوق خود را از محل اعتبارات حوزه علمیه یا آموزش‌وپرورش دریافت کرده باشند.

  تبصره: آموزشیار و آموزش‌دهندگان مستمر (دو نفر و بالاتر) قبل از سال 1392(مشمولین بند 1.1 و 2.1) در صورت عدم شرکت در آزمون داخلی به تاریخ 20 تیرماه 99 و یا در صورت شرکت در آزمون مزبور و عدم کسب حدنصاب تعیین‌شده در تبصره (2) ماده (5) آیین‌نامه اجرایی بند (3) قانون مذکور، در صورت تأیید پرونده توسط کارگروه منطقه، استان و سازمان نهضت سوادآموزی می‌توانند در آزمون مجدد شرکت کنند.

  مواد آزمون:

  با توجه به نیاز وزارت متبوع به آموزگار، آزمون داخلی موضوع این ماده صرفاً در رشته آموزگار ابتدایی برگزار خواهد شد. مواد آزمون داخلی رشته شغلی آموزگاری در دو بخش عمومی و تخصصی به شرح ذیل تعیین می‌شود:

  1-4-آزمون عمومی: این آزمون به‌صورت چندگزینه‌ای بوده و مواد آزمون عمومی شامل

  – فناوری اطلاعات مهارت‌های هفتگانه ICDL

  – معارف اسلامی

  – ریاضی و آمار مقدماتی

  – زبان و ادبیات فارسی

  – اطلاعات عمومی – هوش و توانمندی‌های ذهنی

  – زبان انگلیسی عمومی

   2-4-آزمون تخصصی: این آزمون به‌صورت چندگزینه‌ای است و مواد آزمون تخصصی شامل

  – اصول و فلسفه تعلیم و تربیت

  – روان‌شناسی پرورشی

  – روش‌ها و فنون تدریس

  – اندازه‌گیری، سنجش و ارزشیابی آموزشی

   «قانون الحاق یک تبصره به بند 2 ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش‌ و پرورش» مصوب 12 بهمن 99 مجلس شورای اسلامی به انضمام شیوه‌نامه مربوط را می‌توانید دانلود کنید:  قانون تعیین تکلیف استخدامی قانون تعیین تکلیف استخدامی  

  انتهای پیام/

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.