حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 29 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1793 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 19 اردیبهشت 1400 - 11:59
  شناسه : 492

  حسن ملکی در جلسه شورای هماهنگی و پیگیری اقدامات تحولی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، روز جهانی قدس را یک سنت دینی اصیل دانست که توسط امام راحل پایه‌گذاری شده است و در این‌باره گفت: ان‌شاالله با استمرار این برنامه در رمضان هر سال، زمینه برای آزادی قدس شریف فراهم شود. وی با اشاره به […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  حسن ملکی در جلسه شورای هماهنگی و پیگیری اقدامات تحولی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، روز جهانی قدس را یک سنت دینی اصیل دانست که توسط امام راحل پایه‌گذاری شده است و در این‌باره گفت: ان‌شاالله با استمرار این برنامه در رمضان هر سال، زمینه برای آزادی قدس شریف فراهم شود.

  وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در روز گذشته، بیان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری مانند همیشه حکیمانه بود و به یک نکته نهفته در این سخنان حکیمانه اشاره می‌کنم زیرا کتاب‌های درسی، باید حقوق فلسطین را صیانت کند و تنفر در برابر صهیونیسم جهانی را در دانش‌آموزان نهادینه کند. بر همین مبنا نیز هر کسی وظیفه دارد این روز را پاس بدارد و از حقوق فلسطینیان دفاع کند.

  رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: از فرمایشات مقام معظم رهبری این نکته به‌دست می‌آید که رژیم اشغالگر قدس و این مولود نامبارک از پیوند چند «ایسم» انسان ساخته و استعماری به‌وجود آمده است؛ در واقع اگر این پیوندهای نامبارک نبود این مولود نیز، متولد نمی‌شد.

  ملکی تصریح کرد: ایسم‌هایی چون: کاپیتالیسم، ناسیونالیسم، صهیونیسم، نژادپرستی و مارکسیسم مجموعاً دست به دست هم دادند تا این مولود نامبارک را در منطقه به‌وجود آورند. البته قرائن و شواهد نشان می‌دهد که ان‌شاالله این مولود نامبارک رو به افول است.

  وی ماه مبارک رمضان را فرصتی برای خودسازی دانست و گفت: توصیه می‌کنم باقیمانده ایام ماه مبارک رمضان را قدر بدانیم زیرا این ماه مبارک، یک فرصت رو به اتمام است بنابراین امیدوارم که از معنویت این ماه استفاده کنیم و در جهت خودسازی قدم برداریم زیرا این ماه مبارک فرصتی در راه خودسازی است. این ماه مهمانی خداست که در آن میزبان با گرسنگی از مهمان پذیرایی می‌کند اما در عوض این گرسنگی، غنای نفس، تزکیه باطن و رشد روح را به دنبال دارد.

   ملکی بر توجه به برنامه‌های مصوب سال ۱۴۰۰ تأکید کرد: امیدوارم که پس از مصوب شدن برنامه‌های سال ۱۴۰۰، از دو آسیب جدی، پرهیز کنیم. نکته اول، فراموش کردن برنامه مصوب است به این معنا که شاهد این نباشیم که پس از تصویب برنامه به آرشیوسپرده شود و در عمل راه دیگری برویم؛ کما اینکه در گذشته این اتفاق افتاده و بسیاری از برنامه‌ها مورد غفلت قرار گرفته‌اند و پس از تصویب همتی برای اجرای آن نبوده است.

  وی ادامه داد: آسیب دوم این است که برنامه را با نگاه کاهشی و سلیقه‌ای، دنبال کنیم در حالی‌که زمان‌بندی‌ها و عناوین برنامه کاملاً مشخص است؛ بنابراین امیدوارم که برنامه تام و تمام اجرا شود.

  رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بر لزوم توجه به شرایط سال تحصیلی ۱۴۰۰ تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه هنوز وضعیت ویروس منحوس کرونا، مشخص نیست، سال تحصیلی ۱۴۰۰ هنوز وضعیت مشخصی ندارد اما قطعاً ما باید برای این بخش خود را آماده کنیم. البته قبلاً ضرورت‌ها مطرح شده است تا ببینیم برای دانش‌آموزان، خانواده‌ها و معلمان چه برنامه‌ای داریم بنابراین باید هر چه سریعتر عمل کنیم تا اگر نیازمند تولید خاصی هستیم، اقدام کنیم.

  ملکی درباره پروژه رمزینه‌های سریع پاسخ و اجرای آن در کتب درسی نیز گفت: نکته اول این است که ما کل کار را می‌خواهیم بنابراین کل کتاب‌های درسی ما باید QR CODE داشته باشد و به قدری باید مدیریت ما در این کار دقیق باشد که دانش‌آموز با در بسته مواجه نشود. در این مسیر ما باید در را به روی دانش‌آموز بگشاییم و چیزی عاید آن شود زیرا در غیر این صورت کار بی فایده است و کل کار جزء مطالبات ماست. مسئله دوم این است که باید ۱۱ مسئول برای مدیران ۱۱ گروه داشته باشیم تا کار را بتوانند پیگیری کنند. در این مسیر باید ناظر و مؤید باشند یعنی آنچه را که قرار است وارد شود، تایید و نظارت کنند زیرا این دو مورد نقش کمی نیست بنابراین باید این دو نقش را به گروه‌ها واگذار کنید و از آنها مسؤولیت بخواهید.

  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، وی ادامه داد: جشنواره تولید محتوا، منبع دیگری است که می‌توانیم استفاده کنیم بنابراین باید تعاملات نظام‌مند شود تا از منابع به خوبی و به موقع بتوانیم استفاده کنیم. در تهیه محتواهای مورد نیاز یه تولید نیاز نداریم بلکه از تولیدات سازمان‌ها و نهادهای مطمئن دیگر مانند سازمان اوج، مؤسسه رزمندگان اسلام و امثال اینها باید بهره‌برداری کنیم.

  انتهای پیام

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.