حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 4 June , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1659 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 15 اردیبهشت 1400 - 12:53
  شناسه : 482

  خسرو ساکی روز چهارشنبه در این زمینه اظهار داشت: حفظ سلامتی دانش آموزان در برگزاری  امتحانات حضوری مهم ترین اولویت  وزارت آموزش و پرورش است. وی با بیان اینکه تعداد حوزه های امتحانات حضوری افزایش یافته است، ادامه داد: امتحانات حضوری دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  خسرو ساکی روز چهارشنبه در این زمینه اظهار داشت: حفظ سلامتی دانش آموزان در برگزاری  امتحانات حضوری مهم ترین اولویت  وزارت آموزش و پرورش است.

  وی با بیان اینکه تعداد حوزه های امتحانات حضوری افزایش یافته است، ادامه داد: امتحانات حضوری دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می شود و دانش آموزان در ایام امتحانات در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند.

  رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: قرار است دانش آموزان با فاصله ۲ متر از یکدیگر در فضایی با تهویه مناسب بنشینند. همچنین مربیان بهداشت، دانش آموزان و سایر عوامل اجرایی هنگام ورود به جلسات امتحانی تب سنجی می شوند.

  ساکی یادآور شد: پس از هر امتحان گندزدایی جلسات صورت می گیرد و همچنین مواد شوینده و ضدعفونی کننده به دانش آموزان داده می شود. برای اطمینان، تعداد کافی ماسک نیز پیش بینی شده است.

  وی عنوان کرد: در مصوبه ۹۷۷ مورخه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ شورای عالی آموزش و پرورش اعلام شده است که نحوه خدمات آموزشی و تربیتی مدارس در دوره بیماری های همه گیر، امتحانات پایه های نهم و دوازدهم به جهت تأثیر نتایج آنها در سرنوشت تحصیلی دانش آموزان به صورت حضوری باید برگزار شود.

  رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: زمان امتحانات ۲۷ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد اعلام شده و اگر شرایط از سوی ستاد مقابله با کرونا مناسب نباشد، زمان امتحانات تغییر می کند اما هنوز تغییراتی در برنامه زمانی اعلام نشده است و اگر قرار بر تغییرات باشد، فورا اطلاع رسانی می شود.

  ساکی در خصوص تقاضای دانش آموزان برای برگزاری امتحانات پایه های نهم و دوازدهم به صورت مجازی اظهار داشت: برگزاری امتحانات این ۲ پایه به صورت مجازی موضوع کارشناسی نیست، در شورای عالی آموزش و پرورش تصمیم گرفته شده است که امتحانات حضوری برگزار شود؛ چراکه نتایج امتحانات این پایه در هدایت تحصیلی، انتخاب رشته شناسایی استعداد دانش آموزان و ادامه تحصیل در دوره دبیرستان و دانشگاه تاثیرگذار است.

  وی ادامه داد: امتحانات حضوری باعث می شود که اولیا مدرسه و خانواده ها متوجه استعداد  دانش آموزان شوند در حالی که نتایج امتحانات غیرحضوری قابل اعتماد نیست. سال گذشته نیز امتحانات به صورت حضوری برگزار شد.

  رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: دروس این ۲ پایه تحصیلی در سال گذشته حذفیاتی داشت، امسال هم  این حذفیات در سایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی و مرکز سنجش با عنوان آموزش در وضعیت قرمز بارگذاری شده است.

   

  امتحانات دانش آموزان ابتدایی در اختیار معلمان است

  ساکی همچنین در مورد برنامه های امتحانی دانش آموزان پایه های ابتدایی گفت: اعلام شده است که کلاس های دانش آموزان ابتدایی تا پایان اردیبهشت ماه ادامه داشته باشد.

  وی با بیان اینکه معلمان پایه های ابتدایی باید تا دهم خرداد ماه ثبت نمرات کنند، افزود: امتحانات دانش آموزان ابتدایی به صورت غیرحضوری است و تاریخ و زمان امتحانات در اختیار معلمان است.

  رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزشی خاطرنشان کرد: امتحانات دانش آموزان ابتدایی می تواند به صورت پروژه و پژوهش فردی و گروهی یا انجام تکالیف دانش آموزان و پرسش های شفاهی آزمون های عملکردی باشد. در نتیجه ارزشیابی پایانی دوره ابتدایی مختص ساعت خاصی نیست و معلمان شیوه یادگیری دانش آموز را می سنجند و نمره او را ثبت می کنند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.