حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 28 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1793 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 13 اردیبهشت 1400 - 13:08
  شناسه : 471

   در بخشنامه ابلاغی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خطاب به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها آمده است: در راستای عدم تمرکز، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از نیروی انسانی مناطق آموزشی، همچنین افزایش رضایت شغلی و کمک به تامین رفاه و آسایش نسبی فرهنگیان محترم، شیوه نامه […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

   در بخشنامه ابلاغی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خطاب به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها آمده است: در راستای عدم تمرکز، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از نیروی انسانی مناطق آموزشی، همچنین افزایش رضایت شغلی و کمک به تامین رفاه و آسایش نسبی فرهنگیان محترم، شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی، رسمی آزمایشی، پیمانی و قرارداد کار معین شاغل در واحدهای آموزشی متقاضی انتقال دائم و موقت برون و درون استانی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با رعایت موارد زیر ابلاغ می شود:

  فرایند نقل و انتقال

  فرآیند نقل و انتقال برون استانی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مطابق جدول زمان بندی پیوست، در بازه زمانی ۱۵ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۰  انجام خواهد شد. مبنای انتقال در سامانه جامع منابع انسانی (HRM) عدم نیاز مبدأ و نیاز مقصد می باشد. در ضمن نقل و انتقال درون استانی، با رعایت ضوابط و مقررات مربوط، در بازه زمانی ۱۱ اردیبهشت تا ۱۵ خرداد به اداره کل آموزش و پرورش استانها تفویض می گردد.

  ضوابط و مقررات انتقال دائم برون استانی

  نداشتن تعهد خدمت به منطقه مبدأ لازمه انتقال دائم است، بر این اساس فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی (به میزان دو برابر مدت تحصیل) و مستخدمین ماده ۲۸ (به مدت ۱۰ سال) و سایر کارکنان که تعهدی مبنی بر خدمت در مناطق مورد تعهد داده اند، مجاز به ارائه درخواست و تکمیل فرم امتیازبندی نیستند.

  تبصره ۱: سنوات انتقال متقاضیانی که در سال های گذشته به صورت موقت منتقل شده اند، جزو مدت خدمت تعهد برای آموزش و پرورش منطقه مبدأ محسوب نمی شود.
  تبصره ۲: مدت سوابق خدمت به صورت حق التدریس، نهضت سواد آموزی، ماموریت به سایر دستگاهها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین و … به عنوان سنوات ایفای تعهد یا سوابق مورد نیاز برای انتقال محسوب نخواهد شد.

  ضوابط و مقررات انتقال موقت برون استانی

  دارا بودن حداقل دو سال سابقه خدمت آموزشی تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، رسمی آزمایشی و پیمانی.

  انتقال استثنای برون استانی

  – همسر جانباز متقاضی انتقال به محل اشتغال یا سکونت جانباز (با ارائه تاییدیه از مراجع ذیصلاح به استناد ماده ۱۷ آیین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و جانبازان)

  -زوج فرهنگی متقاضی انتقال به محل خدمت همسر با حداقل ۲ سال سنوات تجربی

  بدیهی است نوع انتقال این گروه از متقاضیان در صورت نداشتن تعهد خدمت به صورت دائم (با رعایت بند ۱ قسمت ملاحظات) و در غیر این صورت موقت است.

  انتقال نیروی قراردادی

  انتقال این نیروها در صورت داشتن حداقل (۵) سال سنوات تجربی با موافقت و هماهنگی ادارات کل مبدأ و مقصد و سایر مقررات از جمله تأمین اعتبار در اداره کل مقصد (با هماهنگی ادارات بودجه) و رعایت بند ۱ قسمت ملاحظات بلامانع است.

  ملاحظات:

  – به استناد ماده (۹) مصوبه شماره ۹۸۷۰۴/ت ۵۴۳۵۷ مورخ ۲ آذر ۹۹  هیئت وزیران منضم به بخشنامه شماره مورخ ۲۰ دی ۹۹ انتقال دائم به کلان شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و صرفا درخواست ماموریت (انتقال موقت) متقاضیان قابل بررسی است.

  لذا متقاضیان انتقال به این شهر ها فقط مجاز به ارائه درخواست ماموریت (انتقال موقت) است. ضمنا به منظور رفع محدودیت اعلام شده، موضوع از طریق مراجع ذیصلاح در حال پیگیری است و به محض حصول نتیجه، مراتب به نحو مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

  – ادارات شهرستان ها و مناطق مقصد، مکلفند قبل از پایان دوره انتقال موقت افراد منتقل شده، نسبت به صدور حکم پایان ماموریت و اطلاع رسانی به افراد ذینفع اقدام و در صورت عدم تمدید انتقال، از سازماندهی و صدور ابلاغ تدریس برای آنان خودداری نمایند. ادارات شهرستانها و مناطق مبدأ نیز موظفند پس از پایان تاریخ انتقال، نسبت به پیگیری و تعیین وضعیت خدمتی افراد اقدام کنند.

  بدیهی است هر گونه قصور در این خصوص قابل پیگیری می باشد.

  – انتقال نیروهای آموزشی به واحدهای اداری به صورت دائم (با رعایت بند ۱ قسمت ملاحظات) بوده و انتصاب متعهدین خدمت امکان پذیر نمی باشد. ضمنا انتصاب در پست های اداری صرفا با تغییر رسته و رشته شغلی انجام می شود، بنابراین در مکاتبات ارسالی به ستاد، لازم است فرم های موافقت با تغییر رسته و انتصاب، به همراه نامه ارسال شود.

  تبصره: تغییر نوع انتقال نیروهای انتقالی، از آموزشی به اداری در طول سال تحصیلی امکان پذیر نیست.

  – انتقال کارکنان مشمول بخشنامه شماره ۲۳۰ آد مصوب سال ۱۳۵۸ (شاغل در ادارات) به منظور انتصاب در پست های مصوب اداری آموزش و پرورش استان مقصد در صورتی که ذینفع فاقد تعهد خدمت و متقاضی انتصاب قطعی در پست ها و مشاغل اداری باشد، با رعایت بند ۱ قسمت ملاحظات بلامانع است.

  – هر گونه ثبت درخواست خارج از سامانه و یا پس از مهلت تعیین شده قابل پذیرش و اقدام نخواهد بود.

  -اعلام نتیجه در صورت موافقت، صرفا منطبق بر یکی از اولویت های انتخابی بوده و پذیرش انتقال در یک اولویت به معنی مجاز بودن تغییر مقصد موافقت شده به اولویت های بعدی نخواهد بود.

  – در شرایط خاص، پذیرش تقاضای انصراف از انتقال پس از اعلام نتایج، در صورت موافقت ادارات کل مبدأ و مقصد و حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور  قابل انجام خواهد بود. در صورت موافقت با انصراف، این افراد تا ۲ سال حق شرکت در فرآیند نقل و انتقالات را نخواهند داشت.

  – افرادی که در سال گذشته به صورت موقت منتقل شده اند؛ در صورتی که تقاضای انتقال داشته باشند، مکلف هستند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مربوط و ارائه مدارک و مستندات اقدام کنند. عدم مراجعه افراد انتقال یافته به محل های تعیین شده پس از اعلام نتیجه، غیبت تلقی می گردد. لذا لازم است مبادی خدمتی از بکار گیری آنان خودداری کرده و ادارات آموزش و پرورش مقصد نیز مراتب غیبت آنان را به هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اعلام کنند.

  – در صورت تصویب و تایید کمیته سرمایه انسانی وزارت متبوع، نقل و انتقال اضطراری در بازه زمانی ۱۶ مرداد تا ۱۱ شهریور انجام خواهد شد.

  انتهای پیام

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.