حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 28 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1793 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 31 فروردین 1400 - 14:23
  شناسه : 453

  رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روند ارزشیابی پایان سال دانش آموزان اظهار کرد: آمورزش و پرورش در سه بستر فضای مجازی، مدرسه تلویزیونی و شبکه شاد، آموزش را دنبال می‌کند همچنین در مناطقی که امکان دسترسی به ابزار‌های فناورانه نبود از بسته‌ها‌ی آموزشی استفاده می‌شود. وی افزود: دستورالعمل […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روند ارزشیابی پایان سال دانش آموزان اظهار کرد: آمورزش و پرورش در سه بستر فضای مجازی، مدرسه تلویزیونی و شبکه شاد، آموزش را دنبال می‌کند همچنین در مناطقی که امکان دسترسی به ابزار‌های فناورانه نبود از بسته‌ها‌ی آموزشی استفاده می‌شود.

  وی افزود: دستورالعمل ارزشیابی پایان سال دانش‌آموزان  براساس شرایط دوره‌های تحصیلی تعیین و به زودی ابلاغ خواهد شد، در دوره ابتدایی هم 31 اردیبهشت پایان کار آموزش است و مدارس تا 10 خرداد برای ثبت ارزشیابی و اعلام آن فرصت دارند.

   معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای پایه‌های اول و دوم دبستان معلمان باید از مهارت خواندن و نوشتن دانش آموزان اطمینان حاصل کنند و در پایه ششم هم برای سه درس ریاضی، علوم و فارسی ارزشیابی عملکردی انجام شود که روند انجام کار در مناطق زرد و آبی به صورت حضوری و در سایر مناطق به طور غیرحضوری خواهد بود.

  حکیم‌زاده با اشاره به اینکه به طور سنتی در دوره ایتدایی آزمونی نداریم، بیان کرد: کار به طور کیفی توصیفی پیش می‌رود و ارزیابی عملکرد دانش‌آموز مورد توجه است همچنین اگر خانواده‌ای امکان همراهی با فرزندش را به دلیل کمبود امکانات نداشته باشد طی تفاهم‌نامه‌ای با بسیج دانشگاه فرهنگیان قرار شد تا در چنین مواردی با دانش‌آموزان همکاری شود.

  وی درباره زمان ثبت‌نام مدارس متذکر شد: ثبت نام‌ها طبق روال هر سال در موعد مشخص آغاز و از هفته دوم اردیبهشت دستورالعمل آن ابلاغ می‌شود.

  معاون آموزش ابتدایی همچنین درباره برنامه‌های در نظر گرفته شده برای مناطقی که فاقد ابزار آموزشی در فضای مجازی هستند، گفت: برای تداوم آموزش در مناطق روستایی و عشایری برنامه جایگرینی تعیین شد به این ترتیب که توزیع درسنامه به کمک راهبران آموزشی انجام می‌شود و تا جایی که امکان داشت اجازه ندادیم دانش آموزی به دلیل دسترسی نداشتن به ابزار‌های لازم برای آموزش مجازی از تحصیل محروم بماند.

  حکیم‌زاده با اشاره به پوشش 98 درصدی مدرسه تلویزیونی در آموزش دانش‌آموزان تصریح کرد: در ایامی که آموزش مجازی نه تنها یک انتخاب بلکه یک الزام برای ما بود، خوشبختانه یکی از ابزار‌های موثر مدرسه تلویزوینی بود و دانش آموزان در کنار درسنامه‌ها امکان بهره‌مندی از برنامه تلویزیونی را هم دارند در واقع تلویزیون کمک کرد تا روند آموزشی کمکی برای دانش آموزان داشته باشیم.

   دو مدل آموزش برای سال تحصیلی آینده 

  وی درباره برنامه‌ریزی برای برنامه آموزشی سال آینده اظهار کرد: برنامه ریزی داریم تا روی دو مدل کار کنیم، مدل اول آنکه اگر همچنان درگیر بحران بودیم کار آموزش را در بستر فضای مجازی ادامه دهیم و از برنامه‌های مکمل استفاده کنیم و در مدل دوم که مبتنی بر فروکش کردن کروناست اصل بر این است که آموزش به طور حضوری دنبال شود اما از فضای مجازی برای غنا بخشیدن به روند کار کمک بگیریم.

  معاون آموزش ابتدایی درباره میزان پوشش معلمان و دانش‌آموزان در شبکه شاد گفت: در دوره ابتدایی 98 درصد مدیران عضو شبکه شاد هستند همچنین 90 درصد معلمان هم در این شبکه حضور دارند علاوه بر آن به طور میانگین 70 درصد دانش‌آموزان ابتدایی هم عضویت شاد را دارند.

  انتهای پیام/

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.