حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 7 October , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2052 تعداد نوشته های امروز : 24×
18 فروردین 1400 - 13:58
شناسه : 439

ایلام معلم؛ روابط عمومی براساس تعریفی که برای آن مشخص شده است بخشی از سازمان یا اداره که مسئولیت برقراری ارتباط با دیگر سازمان ها، نهادها و افراد جامعه را دارد. بسیاری از صاحب نظران عرصه روابط عمومی بر این عقیده هستند که مهم‌ترین وظیفه این بخش از دستگاه‌های اجرایی، شناخت افکار عمومی و نفوذ در آنان […]

ارسال توسط :
پ
پ

ایلام معلم؛ روابط عمومی براساس تعریفی که برای آن مشخص شده است بخشی از سازمان یا اداره که مسئولیت برقراری ارتباط با دیگر سازمان ها، نهادها و افراد جامعه را دارد.

بسیاری از صاحب نظران عرصه روابط عمومی بر این عقیده هستند که مهم‌ترین وظیفه این بخش از دستگاه‌های اجرایی، شناخت افکار عمومی و نفوذ در آنان برای جلب رضایت افکار عمومی نسبت به سازمان است .

با توجه به این نکات، روابط عمومی باید چشم، گوش و زبان گویای سازمان مربوطه باشد. در حقیقت روابط عمومی ترکیبی از علم و آگاهی، هنر و تخصص است و مسئول آن برای موفق شدن در این پست و مسئولیت باید خود را به همه این فنون مجهز و آراسته کند و آیینه شفاف و تمام نمای موسسه خود باشد.

موفقیت آموزش‌وپرورش آن هم در استانی مانند ایلام درگرو تعامل سازنده و ایجاد پل ارتباطی بین اجزای مثلث حیاتی نظام آموزشی یعنی معلم، دانش‌آموز و خانواده با نهادهای سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر است.

مسئولین روابط عمومي بايد جامع جميع صفات و تخصص هاي مورد نياز باشند؛داشتن دانش، مهارت، تجربه و هوش اجتماعی از جمله مهم‌ترین مؤلفه‌های موردنیاز در روابط عمومی‌ها است به نحوی که مدیر روابط عمومی گاهی باید بتواند در کسری از ثانیه تصمیم بگیرد و آن را انجام دهد.

با كمال تاسف در بعضي از ادارات آموزش و پرورش استان مشاهده مي شود كه ضعيف‌ترين كاركنان بدون توجه به رزومه و توانمندی را در روابط عمومي‌ها به كار مي گمارند؛ چنين مسئول روابط عمومي چگونه مي تواند هم وكيل دستگاه ، مدير و كاركنان باشد و هم مدعي العموم . چگونه اين فرد مي تواند هم بشناسد و هم بشناساند و بالاخره چگونه مي تواند روند جاري اداره را تسهيل كند.

قطعاً اين موارد فعاليت روابط عمومي ها را تحت الشعاع قرار خواهد داد پس اميدواريم در هر شرايطي مسئولان و مديران محترم اين موضوع را مد نظر قرار داده و با تلاش در ارتقاي جايگاه اين بخش ، شاهد دلگرمي و شكوفايي روابط عمومي در هر يك از شهرستانهاي تابعه استان باشيم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.