حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 28 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1793 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 16 فروردین 1400 - 2:39
  شناسه : 437

  سیدآرمین حسینی؛ اضافه کار یکی از مباحث جنجالی و پرحرف و حدیث همیشه محفلهای فرهنگیان بوده و هست؛مسئله ای که گاها ماه‌ها طول میکشد تا پرداخت آن محقق شود. وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری از تاخیر در روند تحصیلی دانش اموزان اقدام به بازگشایی مدارس در 15 شهریور نمود طرحی که نشان میداد هیچ […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  سیدآرمین حسینی؛ اضافه کار یکی از مباحث جنجالی و پرحرف و حدیث همیشه محفلهای فرهنگیان بوده و هست؛مسئله ای که گاها ماه‌ها طول میکشد تا پرداخت آن محقق شود.

  وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری از تاخیر در روند تحصیلی دانش اموزان اقدام به بازگشایی مدارس در 15 شهریور نمود طرحی که نشان میداد هیچ کار؛ کارشناسی بر روی آن انجام نشده بود و صرفا برای داشتن حرف یا گفتمانی پوپولیستی واقع شده بود.

  همین مسئله سبب شد تا مخالفین و موافقین این امر در خود وزارت آموزش و پرورش به صف شوند.

  موافقین این طرح در قبال آن میگفتند که این کار باعث ادامه حیات روند تعلیم و تربیت خواهد شد و میتواند تا حدودی تعطیلی های سال قبل را جبران نماید.

  اما در سمت دیگر مخالفین این موضوع با انتقادات تند به استقبال این طرح رفتند.
  آنان میگفتند که این طرح بدون هیچ پشتوانه تحقیقاتی و صرفا برای اهداف خاص اجرایی شده است.

  در این میان وزیر آموزش و پرورش برای خاموش کردن شعله های برافروخته معلمان معترض در مصاحبه های مطبوعاتی تداوم دار خود که گویا رکورد مصاحبه در بین وزرای دولت به ایشان تعلق داد؛ از پرداخت حق التدریس معلمان شاغل برای جبران خدمات آنان در نیمه شهریورماه 1399 خبر داد؛ امری که تا پایان سال گذشته تحقق نیافت.

  با شروع سال 1400 بخش کوچکی از مطالبات فرهنگیان آن هم مربوط به سال 99 به معلمان و کادر اداری پرداخت شد تا زمزمه پرداخت حق التدریس شهریورماه نیز بالا بگیرد.

  شنیده ها حاکی از آن بود که از طرف وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل ماموریت داده شده تا اسناد اضافه کاری مربوط به زمان یاد شده را با قید فوریت جمع آوری نموده و به آن نهاد ارسال شود.

  اما امروز خبری مبنی بر پرداخت اضافه کار منتشر شد که آب پاکی را بر روی دستان بسیاری از معلمان ریخت.

  حق التدریس شهریور ماه سال گذشته تنها به کسانی تعلق میگیرد که اضافه تدریس دارند (به میزان ساعت حق التدریس) تعلق میگیرد و شامل معلمانی که ساعات غیرموظف ندارند، نخواهد شد.

  این خبر و کنار هم قرار دادن آن؛ با درخواست وزیر بهداشت برای افزایش ویژه کرونا در ماههای گذشته برای کارکنان خود؛ طعم نوروز امسال را بر کام معلمان تلخ کرد تا بدین سان وزیر آموزش و پرورش که زمانی با شعار احقاق حق معلمان روی کار آمده بود به راحتی باعث سرخوردگی آنان شود.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.