اعلام نتایج آزمون استعدادهای درخشان استان ایلام(تمام مقاطع)سال ۹۶

به گزارش ایلام معلم به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش ایلام ، فردین بساطی رئیس اداره استعداد های درخشان این اداره کل از اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان (پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم)  استان خبر داد .

 بساطی گفت : این آزمون‌، به منظور شناسایی و جذب دانش‌آموزان صاحب استعداد برتر جهت ادامۀ تحصیل در دبیرستان‌های استعدادهای درخشان و در راستای سیاست‌های اصولی وزارت آموزش و پرورش، برای ورود به پایه‌های هفتم و دهم در اردیبهشت ۹۶ برگزار گردید..

ایشان گفتند:، پذیرش دانش‌آموزان برای ورود به دبیرستان‌های دورۀ اوّل و دوّم متوسّطه استعدادهای درخشان، صرفاً بر اساس رتبۀ مبتنی بر نمرۀ آزمون ورودی بوده و برای پذیرفته نشدگان در آزمون، کارنامه عدم قبولی شامل: وضعیّت پاسخ‌گویی به سؤالات در هر مادّه امتحانی (تعداد پاسخ نادرست، تعداد نزده و تعداد پاسخ صحیح)، نمره آزمون در سؤالات استعداد تحلیلی و تحصیلی، نمره کلّ آزمون و نمرات کلّ آزمون آخرین داوطلب پذیرفته شده در اولویت‌های انتخابی دانش آموز  صادر و ارائه شده است.

اعلام اینترنتی  نتایج از طریق  نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌گیرد و لازم است داوطلبان با درج کد ملّی و رمز ورود به پنل شخصی خود در پورتال همگام (یا  شماره سریال شناسنامه ثبت‌شده خود در سناد) وارد سامانه شده و از نتایج خود مطّلع شوند. ضمنا فایل اسامی قبول شدگان نیز در همین صفحه قابل دریافت می باشد.

وی اضافه کرد: دریافت درخواست‌های تجدید نظر در نتایج  نیز از روز سه‌شنبه ۹۶/۴/۲۰از طریق سامانه فوق صورت می‌پذیرد.

بساطی همچنین اشاره کردند به جز فهرست اصلی قبول‌شدگان، فهرست ذخیره‌ای‌ برای دبیرستان‌های دورۀ اوّل و دوم استعدادهای درخشان اعلام نخواهد شد.

ایشان در پایان گفتند که قبول شدگان می توانند به منظور ثبت نام،  با در دست داشتن مدارک تحصیلی خود از روز دوشنبه مورخ ۹۶/۴/۱۹به مدارس مربوط مراجعه نمایند.

دریافت فایل