نوبخت: گفتند تا بودجه نرسد برگه تصحیح نمی‌کنیم

به گزارش ایلام معلم به نقل از خبر آنلاین، یکی از بزرگترین سازمانهای دولتی که دچار مشکلات همیشگی بودجه شده، وزارت آموزش و پرورش است.


دولت یازدهم در ماههای اخیر، تلاش زیادی برای جبران کسری بودجه این سازمان و پرداخت مطالبات معلمان و بازنشستگانی که تجمعات زیادی در مقابل مجلس و ساختمانهای دولتی ترتیب داده بودند، به خرج داد تا اندک اندک به نقطه سر به سری هزینه ها و بودجه، نزدیک شود.

معلم

با این حال باز هم مطالبات جدید وزارت آموزش و پرورش، باعث شده تا سخنگوی دولت به این موضوع واکنش نشان دهد.


محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت اعلام کرد به طور معمول، دولت یازدهم طبق اختیارات قانونی خود، در سالهای اخیر هر سال بودجه آموزش و پرورش را به حد ۱۱۰ درصد، تخصیص داده ولی هنوز برخی از مشکلات مالی این سازمان باقی مانده است.


نوبخت در ادامه گفت: ما هر سال بودجه آموزش و پرورش را ۱۱۰ درصد اختصاص می دهیم ولی باز هم امسال این وزارتخانه به دولت اعلام کرده اگر ۱۲۰ میلیارد تومان ندهید، برگه های امتحانی را تصحیح نمی کنیم.


ما می دانیم که پرسنل محترم این وزارتخانه بسیار بیشتر از سایر سازمانها هستند ولی ما فقط در سال ۹۴ مبلغ ۱۰۲۴ میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه بندی و سال ۹۳ هم ۲۴۰۰ میلیارد تومان برای این منظور اختصاص یافت ولی باید در نظر داشته باشیم که توان دولت بیش از این نیست.