حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 27 November , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4614 تعداد نوشته های امروز : 12×
19 بهمن 1399 - 16:04
شناسه : 372

سیدآرمین حسینی؛ در جوامع روبه رشد و خواهان ترقی معمولا تغییر و تحولات کشورها از دانشگاه‌ صورت می‌پذیرد به نحوی که اگر این نهاد دستمایه سیاسی کاری و دخالت افراد نااهل گردد شاهد صدمات فرهنگی و اجتماعی ناگوار در سطح جامعه آن کشور خواهیم بود. به گواه اندیشمندان و صاحب نظران عرصه تعلیم و تربیت؛ ظهور […]

ارسال توسط :
پ
پ

سیدآرمین حسینی؛ در جوامع روبه رشد و خواهان ترقی معمولا تغییر و تحولات کشورها از دانشگاه‌ صورت می‌پذیرد به نحوی که اگر این نهاد دستمایه سیاسی کاری و دخالت افراد نااهل گردد شاهد صدمات فرهنگی و اجتماعی ناگوار در سطح جامعه آن کشور خواهیم بود.

به گواه اندیشمندان و صاحب نظران عرصه تعلیم و تربیت؛ ظهور و افتتاح دانشگاه فرهنگیان یکی از اتفاقات لازم و به‌هنگام در بحبوحه آشفته بازار جذب نیرو کارآمد در آموزش و پرورش بود.

 این دانشگاه در سال ۱۳۹۰ با تجمیع کلیه مراکز تربیت معلم سراسر ایران تأسیس شد؛دانشگاهی که برای تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در ایران است

یکی از وظایف و مأموریت‌های راهبردی دانشگاه فرهنگیان، توانمندسازی و ارتقای شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش از طریق آموزش‌های کوتاه‌مدت و تحصیلات تکمیلی است.

همانگونه که گفته پیشتر در سطور بالاتر گفته شد نیاز نیروی کارآمد و توانمند از راه دانشگاه میگذرد که این امر جز با مسئولینی از جنس خود آن و آشنا با مسائل و مشکلات آن امکان پذیر نیست، متاسفانه در استان ایلام؛ این روند به نحوی عجیب در حال رقم خوردن است و برخی افراد سیاسی درصدد برهم خوردن آرامش در بدنه دانشگاه فرهنگیان استان هستند و قصد عزل مدیرتازه منصوب شده آن را دارند.

سابقه فعالیت مدیران منتقد دولت در بدنه اجرایی آن تنها مسبوق به این دوره نیست و اگر نیم نگاهی به تاریخ بیاندازیم متوجه میشویم که بسیاری از مسئولین کنونی استان در دولتهایی که با آنها اختلاف سلیقه فکری و عملکردی دارند ؛ مشغول به خدمت بوده اند.

آنچه که نیاز مبرم دانشگاه فرهنگیان حس میشود؛ توسعه و تجهیز عملیاتی دانشگاههای فرهنگیان استان است که بیش از 1000 معلم آینده این استان را در دل خود در حال پرورانیدن است.

متاسفانه ساخت پروژه ساختمانهای دانشگاه‌های فرهنگیان استان علی‌رغم کلنگ‌زنی بر زمین مانده و ساختمان قدیمی تربیت معلم سابق همچان محل اسکان کلاس‌های درس و خوابگاه دانشجومعلمان است.

مدیران ارشد استانی می‌توانند با جلوگیری از تغییر و تحولات بی‌حساب در عرصه مدیریت این نهادفرهنگ ساز از هدررفت انرژی مدیران دانشگاه فرهنگیان استان و سرخوردگی این قشر تحصیلکرده(دانشجومعلمان) جلوگیری نموده و باعث افزایش انگیزه آنان شوند چرا که این تغییرات نمود خود را در کلاس‌های سالهای آتی استان نمایان خواهد کرد.

آنچه که از استاندار محترم به عنوان رئیس هئیت امنای دانشگاه فرهنگیان استان انتظار می‌رود؛ این مقوله می‌باشد که همچون گذشته نگاهی دوراندیشانه و دلسوزانه نسبت به دانشگاه فرهنگیان داشته باشند چرا که سرنوشت آیندگان ما در گرو زنده ماندن و پویایی این گلستان تعلیم و تربیت خواهد بود.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.