حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 28 June , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1177 تعداد نوشته های امروز : 0×
15 بهمن 1399 - 0:15
شناسه : 367

سیدآرمین حسینی؛در این سلسله نوشتار به چالش‌های پیش‌روی مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان در خصوص « نیروی کارآمد و توانمند » می‌پردازیم. طبق نظرات اندیشمندان و صاحبنظران عرصه مدیریت؛ یکی از فاکتورهای مهم در هر دستگاهی وجود نیروی توانمند و کارآمد و توانا در حیطه کاری خود است و چنانچه از نیروهای فشل و […]

ارسال توسط :
پ
پ

سیدآرمین حسینی؛در این سلسله نوشتار به چالش‌های پیش‌روی مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان در خصوص « نیروی کارآمد و توانمند » می‌پردازیم.

طبق نظرات اندیشمندان و صاحبنظران عرصه مدیریت؛ یکی از فاکتورهای مهم در هر دستگاهی وجود نیروی توانمند و کارآمد و توانا در حیطه کاری خود است و چنانچه از نیروهای فشل و منفعت‌طلب در رده های بالای مدیریتی استفاده شود باعث سرخوردگی و کاهش کارایی و راندمان کاری آن دستگاه خواهد شد.

معمولا در جوامع مترقی و پیشرفته؛دستگاههای اجرایی میانی برای پیشبرد اهداف و برنامه های پیش‌روی خود از مسئولین جوان و کارآمد استفاده می‌نمایند تا بتوانند به آنچه که به عنوان چشم‌انداز آینده خود ترسیم نموده‌اند؛ دست یابند.

علی‌رغم آنچه که گفته شد متاسفانه در کشورما؛ افراد هرچه که سن‌‌تقویمی آنان افزایش می‌یابد میل و تمایل به داشتن پست و حفظ آن بیشتر می‌شود؛ این امر نیز در آموزش و پرورش نمود بالایی دارد به نحوی که باعث شده است تا قانون پایستگی پست کاندیدای ورود به کتب درسی شود !

سریال هیولا که به‌ مشکلات فرهنگیان و صندوق ذخیره آن اشاره داشت؛ در برخی از قسمت‌های خود به خوبی به این نکته اشاره داشت و آنرا دستمایه طنز قرار داد و در یکی از سکانس های این سریال؛ تابلویی با این مضمون « خدایا ما را در حال خدمت بمیران » به نمایش قرار داده بود.

حلقه مفقوده هر دستگاه اجرایی؛ جایگزین پروری است،فرایندی که اگر روند صحیح و درست خود را طی می‌نمود شاهد مشکلات حاضر در دستگاه‌های اجرایی بخصوص آموزش و پرورش نبودیم.

متاسفانه مدیران ارشد استانی در سالهای دور؛ از افرادی به عنوان مدیر در شهرستانها و حتی مناطق استفاده نموده‌اند که جز تملق و گزارش‌های کاغذی عملکردی مثبت نداشته‌اند و سبب دورشدن عوامل سازنده و کارآمد از پست های اداری شده‌اند.

آنچه که در حال نمود است؛روند تصدی پستها به در آموزش و پرورش به نحو منفی در حال افزایش است و اگر فرایند شایسته سالاری در آن رخ ندهد قطعا سبب خسارت‌های جبران‌ناپذیری در سیستم تعلیم و تربیت رخ خواهد داد.

به عقیده نگارنده؛ سیستم آموزش و پرورش استان نیازمند پوست‌اندازی و تزریق نیروهای کارآمد و جوان است تا بتواند چرخه بیماری که حاصل اشتباهات مهلک بعضی از مسئولان گذشته است را درمان و به خط اصلی خود بازگرداند.

نگارنده امیدوارست؛ با آمدن مدیرکل جدید و توانمند آموزش و پرورش؛ چرخه معیوب این کارخانه انسان‌سازی اصلاح شود و مسئولینی از جنس متفکر؛کارامد؛تلاشگر به بدنه آن تزریق شود.

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.