حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 5 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1424 تعداد نوشته های امروز : 0×
05 بهمن 1399 - 22:47
شناسه : 360

ایلام معلم| سال های سال است که رشته های علمی‌ای که در امر مدیریت خصوصا علوم تربیتی و … وجود دارند از لزوم بهره‌مندی از تفکرهای همه جانبه سخن به میان می آورند. درواقع میتوان گفت پویایی و نشاط هرسیستم در گرو استفاده از ظرفیت های افراد توانمند در حوزه‌های مختلف است. افرادی که شایستگی […]

ارسال توسط :
پ
پ

ایلام معلم| سال های سال است که رشته های علمی‌ای که در امر مدیریت خصوصا علوم تربیتی و … وجود دارند از لزوم بهره‌مندی از تفکرهای همه جانبه سخن به میان می آورند. درواقع میتوان گفت پویایی و نشاط هرسیستم در گرو استفاده از ظرفیت های افراد توانمند در حوزه‌های مختلف است. افرادی که شایستگی و لیاقت خود را به اثبات رسانده اند.

در سطوح مختلف نظام سازمانی تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران شاید این مقوله کمی جدی تلقی نشده باشد که وجود حواشی متعدد در زیرمجموعه‌ی این سطوح ناشی از همین مورد بوده است.

نیازهای روز هرجامعه که در موارد متعددی با نیازهای نظام تعلیم و تربیت همپوشانی و هماهنگی دارند، می بایست به مدیران دیکته نماید که این مدیران در انتخاب و انتصاب های افراد دقت و کیاست لازم را خرج بدهند تا به نوعی افراد شایسته و کاربلد ریاست و هدایت مجموعه را در اختیار بگیرند چراکه در غیر اینصورت مجموعه‌ی تحت امر به گردابی از مشکلات و حواشی که عواقب جبران ناپذیری نیز ممکن است داشته باشد وارد می شود.

حواشی متعددی که در چندماه اخیر گریبان گیر آموزش و پرورش استان ایلام شده است را نمیتوان به سادگی کنار زد و دلیل این امر نیز آن ست که بالاترین نهاد تربیتی این استان از ریل ثبات خارج شده و کشمکش‌های متعددی آرامش را از فرهنگیان و دانش آموزان در زمانی که به بیشترین میزان این آرامش نیاز دارند، ربوده است.

صحبت‌هایی که اخیرا در بالاترین سطوح سازمانی این استان درباره‌ی برکناری مدیرکل آموزش و پرورش استان و انتخاب فرد جایگزین برای آن مطرح است، از جنس صحبت‌هایی که است که اگر به عمل تبدیل شوند، شاید اوضاع آموزش و پرورش وخیم‌تر از پیش شود.

اخیرا مباحث مختلفی برای انتخاب مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان مطرح شده است که با تحلیل این صحبت‌ها و گفته‌ها نتیجه میگیریم که مدیران ارشد در سطح وزارت خانه‌ی متبوع و نیز استانداری ایلام، می بایست دقت نظر لازم را برای انتخاب و هماهنگی با یکدیگر جهت انتصاب مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان را داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش و استاندار ایلام می بایست در انتخاب مدیرکل جدید شرایط مختلفی را در نظر بگیرند. انتخاب فردی که دارای حسن سابقه، رزومه‌ی کاری مورد قبول، آشنا به شرایط استان، مدرک تحصیلی متناسب، مقبولیت عام و خاص، شخصیت و اخلاق والا و نیک، حسن تفکر و پرهیز از حاشیه انگاری، دوری از تعصبات قومیتی و نالایق گرایی، و … باشد میتواند آموزش و پرورش استان را به ریل برگرداند.

به عنوان رسانه‌ای که همیشه گویای مسائل خوب و بد آموزش و پرورش استان و کشور بوده ایم، مسئله‌ی مذکور را محل مهمی می دانیم و از این بابت ابراز نگرانی میکنیم که درصورت اهمال در این مورد میتواند فاجعه به ارمغان آورد.

همچنان امید به تغییرات مثبت در دل هیچ کس نمرده است…

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.