حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 4 June , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1659 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 28 فروردین 1399 - 16:44
  شناسه : 36

  به گزارش ایلام معلم؛مدتی است با شیوع کرونا ویروس مدارس تعطیل است و دانش آموزان در فضای مجازی و بیشتر از طریق شبکه آموزش تعلیم و تعلم را فرا می‌گیرند هرچند این روش برخی مشکلات هم داشت چرا که در برخی از نقاط روستایی و عشایری دانش آموزان محروم از شبکه آموزش بودند و از […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  به گزارش ایلام معلم؛مدتی است با شیوع کرونا ویروس مدارس تعطیل است و دانش آموزان در فضای مجازی و بیشتر از طریق شبکه آموزش تعلیم و تعلم را فرا می‌گیرند هرچند این روش برخی مشکلات هم داشت چرا که در برخی از نقاط روستایی و عشایری دانش آموزان محروم از شبکه آموزش بودند و از سویی دیگر دانش آموزان برخی پایه‌ها مانند کلاس اول دبستان تنها از معلم خود حرف شنوی دارند و در این راستا رغبت زیادی به آموزش از طریق شبکه آموزش نداشتند.

  اما وزارت آموزش و پرورش در بستر فضای مجازی سامانه شاد را راه‌اندازی کرد و در این راستا دانش آموزان و معلمان باید با عضویت در این سامانه از مزایای آن بهره‌مند شوند.فرایند ورود به شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در  سه مرحله از سوی مدیر مدرسه، معلمان و دانش آموزان باید صورت گیرد.

  همه اعضای مدرسه و دانش آموزان جهت استفاده از سامانه باید یکی از نرم‌افزار‌های سروش، آی گپ، بله، گپ و روبیکا را که توسط مدیر انتخاب می‌شود در تلفن همراه یا رایانه نصب کنند.

  راه‌اندازی توسط مدیر مدرسه، انتخاب پیام‌رسان از سامانه سناد، در این مرحله پیام‌رسان در گوشی همراه یا رایانه نصب شده و با ورود به بات (شاد) و کد ملی ثبت و اطلاعات کلاس‌ها و معلمان تایید می‌شود.

  راه‌اندازی توسط معلمان، نصب پیام رسان انتخابی مدیر مدرسه، انتخاب گزینه معلم (مشاهده کد ملی و گروه‌های کلاس) و تایید صحت اطلاعات برای ورود به این شبکه نیاز است.

  برای ورود به این شبکه راه‌اندازی توسط دانش آموزان، نصب پیام رسان انتخابی مدیر مدرسه، ورود به بات (شاد) و انتخاب گزینه دانش آموز، کلیک بر روی لینک (shad.medu.ir) در پیام رسان و ورود به صفحه اصلی شاد و ثبت اطلاعات درخواستی و با تایید آن ورود به لینک کلاس است.

  در شبکه اجتماعی “شاد” تمام کلاس‌های مدرسه فعال هستند، مدیر نظارت می‌کند و معلم با ورود به کلاس خود در جمع تمام دانش‌آموزان تدریس مجازی دارد.

  اما برخی از والدین دانش آموزان بیرجندی مشکلاتی در نصب سامانه شاد دارند و در تماس با تسنیم مشکلات خود را بیان کردند.

  یکی از والدین دانش آموزان با بیان اینکه در برخی مناطق روستایی آنتن دهی وجود ندارد و ما شبکه آموزش را هم نداریم گفت: از سویی دیگر اینترنت هم قطع و وصل می‌شود.

  یکی دیگر از والدین هم با گلایه از اینکه در برخی نقاط محروم حتی برخی از خانواده‌ها گوشی تلفن همراه هم ندارند گفت: اگر در برخی از روستاها گوشی تلفن همراه هم باشد اما هوشمند نیست.

  یکی دیگر از والدین بیرجندی از مشکلات نصب سامانه شاد گلایه کرد و گفت: دو روز است درگیر هستم تا بتوانم سامانه را بر روی تلفن همراه نصب کنم اما بعد از ثبت در احراز هویت دچار مشکل می‌شویم و دیگر سامانه با مشکل مواجه می‌شود.

  اشرفی هم از دیگر والدینی است که از نصب سامانه شاد گلایه‌مند است چرا که معتقد است این سامانه تا مرحله‌ای با موفقیت پیش می‌رود اما در مراحل دیگر متوقف می‌شود و امکان ادامه روند کار وجود ندارد.

  پایگاه اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش خراسان جنوبی به نقل از مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این باره نوشت: ‌سامانه شاد در  مقاطع تحصیلی متوسطه اول و در دو دوره ابتدایی عضوگیری شده و تمامی مدارس ابتدایی خراسان جنوبی از روز شنبه 23 فروردین در این سامانه راه‌اندازی شده و ضروری است تا همکاران و دانش آموزان با عضویت در این شبکه از مزایای آن بهره‌مند شوند.

  واقعی با بیان اینکه هنگامی که وارد سامانه شدید تا احراز هویت مدیر مدرسه، کلاس درس به صورت خودکار تعریف می‌شود و دیگر نیازی به ساخت گروه‌های کلاسی نیست افزود: سامانه شاد سامانه‌ای امن و مستقل است که زیرساخت‌های شبکه شاد مختص آموزش و پرورش است.

  وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این سامانه تحول بزرگی در آموزش مجازی رخ داده که به منزله حرکتی نوین و نوپا در آموزش نقش آفرینی می‌کند اظهار داشت: پیغام‌های تلفن همراه مبنی برعدم اجازه نصب، پیغام‌هایی نظیر اینکه برنامه معتبر نیست همه این موضوعات توسط تیم فنی مورد بررسی قرار گرفته و با مراجعه به دستگاه گوشی تلفن همراه اجازه نصب اپلیکشین در بخش تنظیمات سیتینگ را فعال کنید.

  واقعی افزود: فراهم آوردن محیطی جذاب، پویا، امن و متناسب با نیازهای آموزشی و اجتماعی دانش آموزان ایرانی از مهمترین دلایل راه‌اندازی اپلیکیشن داخلی شاد است و  آموزش برخط تا رفع موانع موجود و اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا ادامه خواهد داشت.

  وی با بیان اینکه امکان حضور و دسترسی دانش آموزان کلاس‌های چند پایه، پیش دبستانی و سواد آموزی توسط تیم فناوری اطلاعات وزارت با مشورت استانها در حال بررسی است افزود: تمامی مقاطع موظف به ثبت اطلاعات خود در سناد هستند و این کار بر عهده مدیران مدارس و مناطق بوده و دسترسی برای سایر افراد وجود ندارد.

  مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: اطلاعات معلمان توسط مدیران مدارس در سامانه سناد قابل ثبت و ویرایش است مدیر و معلمین باید از صحت اطلاعات وارد شده در سناد اطمینان حاصل کنند و سپس فرآیند نصب و راه‌اندازی اپلیکیشن را اجرا کنند.

  واقعی با بیان اینکه باید هنگام ورود به این سامانه صفحه کلید باید انگلیسی باشد افزود: باید شماره تلفن وارد شده با سامانه سناد مطابقت داشته باشد و شماره ملی را با صفحه کلید انگلیسی وارد شود و اگر باز هم به مشکل مواجه شوند، بهتر است والدین دانش اموز از طریق تلفنی و یا حضوری از مدیر مدرسه درخواست کنند تا اطلاعات فرزند آنها را در سامانه سناد اصلاح کند.

  وی بیان کرد: با انعکاس دغدغه‌های دانش آموزان و اولیای ایشان در سراسر کشور به وزارت و هزینه‌های بالای اینترنت، با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا، اینترنت آپلیکیشن شاد در آینده نزدیک رایگان می‌شود.

  واقعی با بیان اینکه 4 هزار محتوای الکترونیکی در قالب فیلم کلیپ آزمون‌های عملکردی تولید بسته‌های آموزشی و درسنامه‌ها برای دانش آموزان شهری و روستای خراسان جنوبی تهیه شده است افزود: درسنامه‌ها برای دانش آموزان محروم از اینترنت، گوشی هوشمند و فضای مجازی، چاپ و تکثیر و توسط مدیران و راهبران آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

  وی در زمینه اعلام خطای کد 403 هم عنوان کرد: هنگام کار با شاد و احراز هویت در گوشی، باید فیلترشکن خاموش بوده، زبان صفحه کلید گوشی یا کامپیوتر روی انگلیسی قرار گرفته و اعداد به انگلیسی وارد شوند و مهم‌تر از همه صحت مشخصات شناسنامه‌ای دانش آموز توسط مدیر مدرسه در سناد چک شود و  اصلاح اطلاعات در سناد حداکثر تا 24 ساعت در سامانه شاد اعمال می‌شود.

  انتهای پیام/

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.