حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 3 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1755 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 09 دی 1399 - 20:05
  شناسه : 336

  ایلام‌معلم؛آموزش و پرورش یکی از نهادهای فرهنگی و تربیتی هرکشور در جوامع امروزی است که تغییرات و تحولات از هر سمتی میتواند سرنوشت آن جامعه و به تبع فرهنگ ایشان را دستخوش التهابات مثبت و منفی سازد. گاه افراد سیاسی برای تاثیرگذاری در جوامع آرای خود سعی در دستکاری و تعویض مدیران فرهنگی این نهاد […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  ایلام‌معلم؛آموزش و پرورش یکی از نهادهای فرهنگی و تربیتی هرکشور در جوامع امروزی است که تغییرات و تحولات از هر سمتی میتواند سرنوشت آن جامعه و به تبع فرهنگ ایشان را دستخوش التهابات مثبت و منفی سازد.

  گاه افراد سیاسی برای تاثیرگذاری در جوامع آرای خود سعی در دستکاری و تعویض مدیران فرهنگی این نهاد انسان ساز برمی‌آیند تا ازکم کاری خود کاسته و به نحوی سعی در زیبانمایی زشت‌کاری های خود نمایند.

  از سمت دیگر نفوذ و به قدرت رسیدن افراد فاقد صلاحیت در درون بدنه نهاد تعلیم و تربیت باعث میشود تا چرخ کارایی و کارآمدی آن سیستم هرز رفته و باعث بیماری دستگاه شوند.

  چند صباحی است که آموزش و پرورش استان ایلام دچار تغییرات تنش زایی شده است؛مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام مدتی است به سبب مشکلات شخصی از استان دور شده و افرادی که روزی آرزوی مدیریت یا معاونت مدارس را داشتند، اکنون سودای صندلی مدیرکلی را در سر میپرورانند!

  سرگذشت غم‌انگیز اداره کل آموزش و پرورش استان تنها به چند ماه گذشته محدود نمیشود بلکه سرآغاز این اتفاقات به دوران انتهایی مدیرکل اسبق آموزش و پرورش برمیگردد که با نفوذ و رخنه افراد بی صلاحیت و ناکارآمد در درون پست های حساس همراه شد که پس از زمزمه های برکناری شخص اول دستگاه تعلیم و تربیت استان دندان طمع برای صندلی وی تیز شد اما با معرفی شدن زینی‌وند به عنوان مدیرکل جدید نقش های آنان برای مدتی عقب افتاد.

  نگارنده معتقد است که نقدهای جدی به عملکرد چندماهه رضا زینی‌وند مقدم در منصب مدیرکلی استان وارد است اما در این بین نباید نقش محفلی که بیشتر به محفل ققنوس سریال هری پاتر شباهت دارد را نادیده گرفت؛این حلقه مخفی مدیریتی – تصمیم گیری که این تصمیم( معرفی مدیرکل جدید) برای آنان گران آمده بود با دادن مشاوره های غلط و دور ساختن دلسوزان آموزش و پرورش استان از کنار مدیرکل جدید ؛ تصمیمات تندروانه ، عزل و نصب های شتاب زده و کاملا سیاسی و دخالت های بی‌جا روند نارضایتی را در سطح استان به نحو فزاینده ای افزایش دادند و خود در پستوهای اتاقهای کناری اداره کل پنهان شدند تا مقصر اصلی مدیرکل تازه منصوب شده باشد!

  متاسفانه اگر خبرهای واصله از مرکز استان مبنی بر استعفای مدیرکل درست باشد باید بر حال آموزش و پرورش گریست چرا که؛ اعتبار و آبروی استان دست مایه بازیچه افراد نالایق و بی کفایت شده و آنچه که در اولویت قرار ندارد سرنوشت فرهنگیان و دانش آموزان و به تبع آن خواسته ها و مطالبات آنان است.

  گرچه برای زینی‌وند مشکلات شخصی ناگواری حادث آمده و سبب شده تا نتواند به ایلام بازگردد اما استعفا راه حل وضع موجود نیست و وی با بازگشت به پست خود میبایست این دستگاه متلاطم طوفان زده را تا پایان دولت همراهی نماید.

  آنچه خواندید مقدمه‌ای بر اوضاع آموزش و پرورش استان ایلام بود و به‌زودی نوشتارهایی دیگر با شفافیت بیشتر در همین رسانه منتشر خواهد شد.

  نظرات خود را برای ما در این خصوص به اشتراک بگذارید.

   

   

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.