مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر موسیانی

با حضور نماینده امام جمعه شهرستان دهلران جشن تکلیف در محل دبستان تربیت روستای عین خوش برگزار گردید.

به گزارش ایلام معلم،در این مراسم معنوی حجت الاسلام و المسلمین علی سرخه با تبریک به دانش آموزان و قدردانی از بانیان این مراسم گفت: جشن تکلیف در واقع زمان تحول و تولدی دوباره است به همین خاطر است که ما فرا رسیدن سن بندگی و عبادت خود را با شور و نشاط جشن می گیریم.

سرخه افزود : هدف ازخلقت،  بندگی وعبادت خداوند است لذا در سایه این بندگی و عبادت می باشد که سعادت وکامیابی دنیوی و اخروی حاصل می شود.

وی  در ادامه در خصوص اهمیت نماز سخن گفت و خاطرنشان کرد: در دین مبین اسلام نماز از جایگاه والایی برخوردار است و قبولی سایر اعمال بستگی به مقبولیت این فریضه درنزد خداوند دارد.

علی سرخه خطاب به دانش آموزان گفت: متخلق شدن به اخلاق نیک وانجام واجبات وترک محرمات از امروز برشنا دختران مکلف واجب شده است  لذا بایستی با رعایت آنها موجبات خشنودی خداوند را فراهم نمائید.

وی به اهمیت ماه رجب و ماههای پیش رو اشاره کرد و افزود:  بااستفاده ازمعنویت ماههای مبارک رجب وشعبان وهمچنین ماه مبارک رمضان می توان شروع خوبی درکسب فضایل وخودسازی داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین سرخه رعایت حجاب و عفاف را از دیگر واجبات مکلفین خواند و تصریح نمود: حجاب وعفاف فاطمی وزینبی یکی دیگر از مواردی است که بر شماواجب شده و بایستی  باتلاش والتزام بتوانید این میراث ماندگار فاطمی رابه خوبی حفظ کنید.