حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 29 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1793 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 21 آبان 1399 - 15:02
  شناسه : 291

  سیدآرمین حسینی؛آموزش و پرورش به عنوان یکی از نهادهای متولی تاثیرگذار در سرنوشت هرکشور همیشه دست خوش تغییرات میشود به نحوی که پس از روی کار آمدن مدیران جدید؛ مناصب و افراد دچار جابجایی و تحول میشوند.البته در این میان نیز نمیتوان نقش عوامل خارج از بدنه آموزش و پرورش(رجل سیاسی) را در این تغییرات […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  سیدآرمین حسینی؛آموزش و پرورش به عنوان یکی از نهادهای متولی تاثیرگذار در سرنوشت هرکشور همیشه دست خوش تغییرات میشود به نحوی که پس از روی کار آمدن مدیران جدید؛ مناصب و افراد دچار جابجایی و تحول میشوند.البته در این میان نیز نمیتوان نقش عوامل خارج از بدنه آموزش و پرورش(رجل سیاسی) را در این تغییرات بی‌تاثیر دانست.

  پس از برکناری مدیرکل قبلی و انتصاب زینی‌وندمقدم  به عنوان مدیرکل جدید استان زمزمه تغییرات مدیران میانی ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق به گوش میرسید.

  اولین تغییردر شهرستان ملکشاهی با انتصاب فردی دانشگاهی و علمی همراه بود.

  دکتر میرزایی که به عنوان جوانترین نیروی دکتری آموزش و پرورش استان به جای تبت به عنوان مدیر این شهرستان منصوب شد که البته تغییر در این شهرستان با حواشی فراوانی همراه بود که در نوشتارهای گذشته به آن اشاره شد.

  پس از آن نوبت به بزرگترین شهرستان استان؛ شهر ایلام رسید تا مومنی جای خود را به دکتر رشیدی از نیروهای زبده و توانمند اداره کل آموزش و پرورش استان که سابقه ریاست اداره انجمن و اولیای استان را در کارنامه خود داشت ؛  بدهد.

  با پایان یافتن سنوات خدمتی برخی مدیران نیز بالاجبار نیز جای خود را به مدیران جوان و دانشگاهی دادند. که مدیران آموزش و پرورش شهرستان های ایوان و چوار از جمله این افراد بودند.

  پناهی مدیربازنشسته ایوان جای خود را به رستمی و دکتر بگ‌رضایی نیز جایگزین باپیری شد.

  دکتر بگ‌رضایی نیز از اساتید دانشگاه استان که دارای سوابق علمی و فرهنگی گوناگون بود و زمزمه تغییرات مثبت را تا حدود زیادی به حقیقت سوق داد.

  امروز با تودیع مدیر بازنشسته آموزش و پرورش سیروان و انتصاب اولین مدیر زن آموزش وپرورش در این شهرستان میتوان این تغییرات را به فال نیک گرفت و امیدوار بود،چرا که تزریق افراد کارکشته و اساتید دانشگاه میتواند باعث شود تا بدنه بیمار آموزش و پرورش استان که زمانی دچار روزمرگی و خستگی ناشی از بی‌میلی افراد شده بود جانی تازه گیرد؛ گرچه هنوز هستند مدیرانی که برای ماندن در منصب خود به هر طنابی دست آویز میشوند تا صندلی متزلزل خود را که ناشی از عملکرد ضیف خود است حفظ نمایند.

  این تغییرات گرچه در ماه های پایانی دولت اتفاق افتاده اما نشان دهنده ی ایجاد تفکری نو و جدید در ساختار آموزش و پرورش استان است نگارنده امیدوارست که این رخدادهای مثبت و امیدوارکننده همچنان تداوم داشته و افرادی دلسوز و متعهد برسرکار آمده و ریل گذاری منفی ماندن مدیر ناکارآمد در سالیان دراز تغیییر کند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.