مصاحبه با آقای کیانی معلم برگزیده کشوری حوزه سنجش و ارزشیابی کشوری

به گزارش اختصاصی ایلام معلم،آقای سجاد کیانی فرددر حوزه سنجش و ارزشیابی آموزش و پرورش حائز مقام برگزیده کشوری شد به همین منظور مصاحبه ای با ایشان انجام دادیم که تقدیم شما عزیزان میگردد:

  • لطفا خودتان را معرفی نمایید.

در پاسخ سوال اول بنده سجاد کیانی فرد هستم آموزگار منطقه ی موسیان با سابقه ی ۱۱ سال خدمت و مدرک کارشناسی آموزش علوم تجربی و در حال حاضر هم معاون آموزگار دبستان خیبر می باشم.

  • از این که جناب عالی در جشنواره ی تجربیات برتر حوزه سنجش و ارزشیابی مدارس کشوری حاثز رتبه برتر شده اید؛ چه احساسی دارید؟

در پاسخ  باید بگم با توجه به شرکت تمام فرهنگیان سراسر کشور در این جشنواره و کسب مقام توسط بنده از میان اون همه طرح، واقعا احساس خوشحالی می کنم و به خودم می بالم.

  • چه عواملی باعث شد که شما انتخاب شوید؟

ابتکاری و خلاقانه بودن طرح بنده و اینکه واقعا اون رو در مدرسه اجرا کرده بودم و اینکه بسیار ساده و البته کاربردی بودنش از دلایل انتخاب طرح بنده بود.

  • توصیه ی جناب عالی به عنوان معلم برتر در حوزه سنجش و ارزشایابی به سایر همکارانتان چیست؟

توصیه و پیشنهاد بنده به همکاران عزیزم اینه که در فرایند سنجش و ارزشیابی و بقول معروف امتحان گرفتن از دانش آموزان فقط از قالب های خشک و قدیمی استفاده نکنن و در کنارش از انواع روش های ابداعی ارزشیابی به فراخور ویژگی های فراگیران خود و امکانات موجود استفاده کنن.

  • بهترین خاطره ی دوران معلمی و مسئولیت های خود را بیان کنید.

بهترین خاطره ی دوران معلمیم تا الان انتخاب بعنوان معلم تلاشگر منطقه ی موسیان در سال تحصیلی ۹۰-۱۳۸۹ بود و دلیل این انتخاب هم این بود که با وجود ابلاغ بخشنامه رسمی مبنی بر حذف شیفت بعدازظهر ابتدایی، بنده بطور داوطلبانه علاوه بر تدریس موظفم در شیفت صبح، بعدازظهرها هم در مدرسه می ماندم و داوطلبانه به دانش آموزا درس می دادم.

  • چه اهداف و برنامه هایی برای اکنون و آینده دارید؟

اهداف و برنامه های اکنون و آینده م در حوزه ی شغلی افزایش دانش و اطلاعاتم درباره ی حرفه ی معلمی از طریق مطالعه و پژوهش و … می باشد.

 

خبرنگار: حامد گنجی