حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 28 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1793 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 14 آبان 1399 - 16:10
  شناسه : 267

  سیدآرمین حسینی؛رفتار و سیاست خارجی غرب به علل الخصوص آمریکا در دهه های مختلف نشان داده است که دکترین سیاسی آن ها در قبال کشورهای دیگر با عوض شدن رییس جمهورشان تغییری نخواهد کرد و قلدرمابانه در پی تسلط و به بردگی کشیدن مردم دنیا هستند. در کشورهای دیگر که از منابع سرزمینی خوبی برخوردار […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  سیدآرمین حسینی؛رفتار و سیاست خارجی غرب به علل الخصوص آمریکا در دهه های مختلف نشان داده است که دکترین سیاسی آن ها در قبال کشورهای دیگر با عوض شدن رییس جمهورشان تغییری نخواهد کرد و قلدرمابانه در پی تسلط و به بردگی کشیدن مردم دنیا هستند.

  در کشورهای دیگر که از منابع سرزمینی خوبی برخوردار نیستند سعی بر آن دارند که با استفاده از دیگر ظرفیت های خود پیشرفتی رو به جلو داشته و باعث اشتغال و جلوگیری از رکورد اقتصادی شوند اما در داخل کشور ما هستند افرادی که با گره زدن معیشت و مشکلات آنان به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پی مذاکره مجدد و تحمیل ترکمان‌چای دیگر (بخوانید برجام 2 ) به کشور باشند.

  دولتی که به جای توجه به دستاوردهای داخلی در سالهای گذشته تنها با متوقف کردن تولید و افزایش واردات از دیگر کشورها باعث ایجاد سرخوردگی و بیکاری فزاینده در کشور شده است.

  متاسفانه این روند اشتباه از سوی دولت باعث شده است بسیاری از کارخانه های داخلی که زمانی نماد تولید و قدرت اقتصادی ایران بودند کم کم به طویله و آخور گوسفندان تبدیل شوند.

  این تعطیل‌شدن‌های مراکز اقتصادی  و چشم دوختن به انتخاباتی که برنده آن هرکس که باشد سعی در آوردن فشار به کشور ایران را دارد، تنها نشانه ای از ضعف آگاهی و مدیریتی مسئولین اجرایی و مشاوران آن را دارد.

  جغرافیای سرزمینی ما نشان میدهد که ایران سرشار از منابع غنی و ارزشمند است به نحوی که بسیاری از نیازهای مردم ما اگر به نحو درست مدیریت شوند در داخل وجود دارند و نیازی به صرف هزینه های گزاف و خارج شدن دلارهای نفتی از کشور نیست.

  البته هیچکس منکر داشتن ارتباط با کشورهای متمدن و پیشرفته نیست و قاعده و اصول سیاسی ایجاب میکند که کشورها با یکدیگر مراودات سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی داشته باشند.

  اما این چشم دوختن به کشوری که سالها عملا و علنا به طوری که اسناد خرابکاری و خیانت آن همیشه و در بازه‌های مختلف زمانی آشکار شده است؛ امری عاقلانه و صحیح است؟

  پاسخ آن برای هر عقل سلیم  قطعا خیر خواهد بود.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.