حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 25 June , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1169 تعداد نوشته های امروز : 0×
27 فروردین 1399 - 9:55
شناسه : 20

به گزارش ایلام معلم؛علیرضا کمرئی در خصوص پایان زمان آموزش‌های فضای مجازی اظهار کرد: طبق روال عادی زمان آموزش بدون احتساب فرصت ارزشیابی، پایان اردیبهشت ماه است بنابراین و بر اساس تاکید شورای عالی آموزش و پرورش، آموزش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت هرچند این آموزش‌ها از طریق شبکه‌های تلویزیونی و فضای مجازی ارائه می‌شود. وی افزود: تدریس دروس […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش ایلام معلم؛علیرضا کمرئی در خصوص پایان زمان آموزش‌های فضای مجازی اظهار کرد: طبق روال عادی زمان آموزش بدون احتساب فرصت ارزشیابی، پایان اردیبهشت ماه است بنابراین و بر اساس تاکید شورای عالی آموزش و پرورش، آموزش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت هرچند این آموزش‌ها از طریق شبکه‌های تلویزیونی و فضای مجازی ارائه می‌شود.

وی افزود: تدریس دروس مختلف طبق روال معمول بر اساس بودجه بندی کتاب‌ها انجام می‌شود و با توجه به آغاز تدریس در فضای مجازی از ۱۰ اسفند ماه پیش بینی می‌کنیم تا پایان اردیبهشت ماه کار تدریس به اتمام برسد لذا در این خصوص هیچ نگرانی وجود ندارد.

کمرئی ادامه داد: بیش از یک هزار استاندارد در هنرستان‌ها تدریس و اجرا می‌شود اما انجام آموزش‌های عملی در فضای مجازی امکان پذیر نیست لذا دروس مهارتی را در کنار دروس پایه و عمومی هنرستان‌ها ارائه دادیم اما در مورد شایستگی‌های فنی که لازمه‌اش مهارت آموزی و فعالیت در حوزه کارگاهی است، امکانش فراهم نشد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: از پنج پودمانی که هنرجویان باید در هنرستان‌های فنی و کاردانش بگذرانند سه پودمان به طور کامل و بخشی از پودمان چهارم قبل از شیوع کرونا آموزش داده شده بود لذا برای گذراندن ادامه پودمان‌ها نیازمند حضور دانش آموزان هستیم بنابراین اگر لازم باشد با توجه به شرایط حاکم، اجرای آن را به زمان دیگری از جمله تابستان موکول خواهیم کرد زیرا آموزش‌های مهارتی ماهیت کارگاهی دارند و باید در فضای مذکور برگزار شود.

کمرئی از تحصیل ۹۵۰ هزار هنرجو در هنرستان‌ها خبر داد و افزود: در هنرستان‌ها بین ۱۵ تا ۲۰ جلسه نیاز داریم تا پودمان‌های مهارتی را آموزش دهیم هرچند زمان این آموزش‌ها قابل فشردگی و انعطاف پذیری نیز است. البته تصمیم در خصوص زمان ارائه آموزش‌های عملی با ستاد ملی مدیریت کرونا خواهد بود.

وی اضافه کرد: بر اساس بودجه بندی انجام شده تا قبل از تعطیلات ناشی از کرونا همه دروس بین ۶۵ تا ۷۰ درصد تدریس شده بودند لذا آموزش‌های فضای مجازی و شبکه‌های تلویزیونی نیز بودجه بندی کتاب‌ها را رعایت کردند و تاکنون بیش از ۸۰ درصد دروس آموزش داده شده است و تا پایان اردیبهشت ماه بیست درصد باقی مانده به اتمام خواهد رسید.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: شرایط اقتضا می‌کند تا سال تحصیلی به موقع پایان یابد و حدود ۲۵ روز زمان نیاز داریم تا ارزشیابی پایانی انجام شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.