حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 30 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1749 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 27 مرداد 1399 - 16:40
  شناسه : 197

  به گزارش ايلام معلم؛آنچه كه به تازگي موجب ترس و بيماري بســياري از هموطن هاي ما شــده اســت، ويروس جديدي اســت كه اولين بار در شـهر ووهان چين شـناسـايي شـد. اين ويروس كه جديدترين آنها از خانواده ويروس هاي كرونا اسـت به نام-COVID ١٩نامگذاري شـده اسـت. نسـخه هاي قديمي تر اين ويروس مانند سـارس SARS […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  به گزارش ايلام معلم؛آنچه كه به تازگي موجب ترس و بيماري بســياري از هموطن هاي ما شــده اســت، ويروس جديدي اســت كه اولين بار در شـهر ووهان چين شـناسـايي شـد. اين ويروس كه جديدترين آنها از خانواده ويروس هاي كرونا اسـت به نام-COVID ١٩نامگذاري شـده اسـت. نسـخه هاي قديمي تر اين ويروس مانند سـارس SARS هم در چين و كشـورهاي ديگر از جمله ايران تا حدودي همه گير شد. چيزي كه مشـهود اسـت، در هر جايي از دنيا كه پروتكل هاي بهداشـتي رعايت شـده بيماري كرونا كنترل گرديده و زماني هم كه اين پروتكلها به خوبي رعايت نشـده و رعايت آن رو به كاهش نهاده، بيماري هم در مقابل آن افزايش پيدا كرده و شـيوع آن بيشـتر شـده است.

  در كشــورمان همين اتفاق افتاده و زماني كه پروتكل هاي بهداشــتي و فاصــله گذاري اجتماعي رعايت ميشــد، كنترل بيماري در وضـعيت مطلوب و مناسـبي بود اما زماني كه ترس از كرونا براي جامعه عادي شـد، آمار در كشـورمان افزايش چشـمگيري پيدا كرد و به تبع در استان ايلام هم در تيرماه آمار مبتلايان به شدت افزايش محسوسي پيدا كرد.

  در مقايسه ميزان بروز بيماري در يك ميليون نفر جمعيت؛ اســتان ايلام با دارا بودن ٧١٥٠ مورد مبتلا در يك ميليون نفر جمعيت، نسـبت به كش ـور با ميزان ٣٠٣٧ نفر در يك ميليون نفر جمعيت آماري بالاتري دارد.

  درهمين راسـتا اسـتاندار ايلام در نشـسـت سـتاد تسـهيل و رفع موانع توليد اسـتان ضـمن تذكر در خصـوص عدم رعايت پروتكل هاي بهداشتي در ادارات و جلسات، گفت: تاكنون بيش از ٤٥٠ نفر از كارمندان در استان مبتلا به كرونا شده اند.

  سـليماني دشـتكي با اشـاره به اين مهم كه جان افراد مهم تر و ارجح تر از هر كاري اسـت، افزود : ما هنوز در وضـعيت هشـدار و قرمز هسـتيم و از مردم و مسـئولان درخواسـت دارم موضـوع كرونا را جدي بگيرند و با رعايت پروتكل هاي بهداشـتي در جهت خروج از شرايط كنوني تلاش كنند.

  درحاليكه طبق اعلام ستاداستاني مبارزه با بيماري كرونا هرگونه جلسات و تجمعات با حضور افراد زياد در ادارات دولتي ممنوع است و در صـورت ضـرورت نشـسـت ها بايسـتي كمتر از ١٠ نفر و با رعايت پروتكل هاي بهداشـتي صـورت گيرد اما متاسـفانه مشـاهده ميشـود در برخي ادارات آموزش و پرورش اسـتان ايلام اين مسـئله ناديده انگاشـته ميشـود تا حدي كه تصـاوير منتشـرشـده در پرتال ادارات آموزش و پرورش شـهرسـتانها و مناطق نشـان ميدهد برخي از افراد حاضـر درجلسـه بدون رعايت مسـائل بهداشـتي و عدم اسـتفاده از ماسك و فاصله گذاري اجتماعي در كناريكديگر قرارگرفته اند.

   

   

   

  اين درحاليسـت كه آموزش و پرورش براي برگزاري فعاليتها و جلسـات به صـورت مجازي بسـتر شـبكه شـاد را در اختيار فرهنگيان و ادارات قرار داده است اما عليرغم وجود اين بستر همچنان بر تشكيل جلسات حضوري اصرار ورزيده ميشود.

  از ديگر مواردي كه ميتوان بدان اشـاره كرد اين اسـت كه با نزديك شـدن به شـروع سـال تحصـيلي و پرحجم شـدن رفت و آمدها به ادارات آموزش و پرورش، و لزوم ارتباط دواير مختلف با ارباب رجوع، خطر ابتلا به كرونا بالا مي رود، و از طرفي ديگر دوركاري اداري كارمندان ادارات آموزش و پرورش استان حذف شده به گونه اي كه همهي كارمندان موظفند در تمام روزهاي كاري هفته در سركار حاضـر شـوند. قاعدتا حذف اين مورد كه نشـان از سـوء تدبيري در تصـميم گيري هاي مديريتي دارد جان كارمندان و حتي سـاير مراجعه كنندگان به ادارات را به خطر مي اندازد، خطري كه ميتواند صدمات جبران ناپذيري را به جا بگذارد.

   

  انتهای پیام/

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.