حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 3 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1755 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 07 مرداد 1399 - 12:03
  شناسه : 180

  به گزارش ایلام معلم، متن این بخشنامه به شرح زیر است: اداره کل آموزش و پرورش استان با سلام واحترام در اجرای مصوبه فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر تسری مقررات خدمت وظیفه روحانیون در امور علمی، فرهنگی و تبلیغی در وزارت آموزش و پرورش و با توجه به مجوز شماره 74/215/1/2213 مورخ 06/02/1399 ستاد کل […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  به گزارش ایلام معلم، متن این بخشنامه به شرح زیر است:

  اداره کل آموزش و پرورش استان

  با سلام واحترام

  در اجرای مصوبه فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر تسری مقررات خدمت وظیفه روحانیون در امور علمی، فرهنگی و تبلیغی در وزارت آموزش و پرورش و با توجه به مجوز شماره 74/215/1/2213 مورخ 06/02/1399 ستاد کل نیروهای مسلح و نامه شماره1941 مورخ 13/03/1399مرکز مدیریت حوزه های علمیه در نظر است همانند سنوات گذشته جمعی از روحانیون، دوران خدمت وظیفه خود را در فعالیت های آموزشی، پرورشی و امور فرهنگی به انجام برسانند. بر این اساس سهمیه آن استان برای جذب و سازماندهی روحانیون وظیفه در سال تحصیلی 1400-1399 با توجه به موارد ذیل تعیین می شود.

  شرایط فردی:
  1- دارا بودن کد فعال در مرکز مدیریت حوزه های علمیه
  2- برخورداری از توانایی جسمی لازم برای انجام ماموریت های محوله
  3- تعهد به انجام ماموریت های محوله در طول دوران خدمت سربازی
  4- ملبس بودن به لباس روحانیت و تعهد به رعایت سایر شئونات روحانیت
  5- دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه
  و از جمله ضوابط این طرح می توان به اولویت خدمت وظیفه این افراد در آموزش و پرورش، به منظور فعالیت های پرورشی و فرهنگی و تدریس درس پرورشی اشاره کرد.

  همچنین اولویت محل خدمت این افراد مدارس با نیاز های خاص فرهنگی – تربیتی و مدارس شبانه روزی و مناطق محروم خواهد بود.
  مدت خدمت وظیفه در آموزش و پرورش 24 ماه است و برای افرادی که در بین سال تحصیلی منتزع شده و یا مرتکب غیبت غیر موجه ( بیشتر از یک ماه) شوند، گواهی انجام وظیفه صادر نمی شود.

  انجام خدمت وظیفه بر اساس این بخشنامه ، صرفا محدود به مدت یاد شده می باشد و با انقضای آن می بایست از ادامه خدمت جلوگیری به عمل آید؛ در ضمن انجام خدمت وظیفه هیچ گونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نخواد کرد.

  به کارگیری مشمولین در شهرهای قم، مشهد و اصفهان مجاز نبوده و امکان صدور ابلاغ برای آنان در ممناطق فوق مقدور نمی باشد ضمنا تعیین محل خدمت سربازان طلبه می بایست خارج از محل اشتغال به تحصیل آنان باشد.

  برای دریافت بخشنامه کامل اینجا کلیک کنید.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.