حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 10 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1755 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • 1

 • 01 مرداد 1399 - 15:59
  شناسه : 172

  سیدآرمین حسینی؛فرهنگیان از اقشار شریف و معتمد جامعه در هرکشوری است که با توجه به نقش مهم و سازنده ای که در جامعه سازی و پویایی آن ایفا میکنند؛دولتها درصدد تقویت بنیه رفاهی و حقوقی آنان می‌آیند. یکی از این مولفه ها؛مسکن است که در تمام دستگاه های دولتی به آن پرداخته و برای تامین […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  سیدآرمین حسینی؛فرهنگیان از اقشار شریف و معتمد جامعه در هرکشوری است که با توجه به نقش مهم و سازنده ای که در جامعه سازی و پویایی آن ایفا میکنند؛دولتها درصدد تقویت بنیه رفاهی و حقوقی آنان می‌آیند.

  یکی از این مولفه ها؛مسکن است که در تمام دستگاه های دولتی به آن پرداخته و برای تامین آن اقدام کرده اند.

  وزارت آموزش و پرورش نیز هم‌راستا با سایر وزارت خانه ها برای تامین مسکن برای ذینفعان خود تلاش های مستمر نموده که این فرآیند پس از عبور از هفت خان رستم سرانجام رنگ و بوی اجرایی به خود دیده است.

  در همین راستا وزارت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه ای به ادارات کل آموزش و پرورش استانها فرآیند و چگونگی ثبت نام وخانه دار شدن معلمان را تشریح کرد.

  همین کافی بود تا بالاخره بارقه امید در دل معلمانی که سالها در پی گرانی و افزایش قیمت مسکن،طعم تلخ اجاره نشینی را چشیده ؛روشن شود.

  اما در شهرستان ایلام گویا این بارقه نه تنها روشن نشده بلکه در حال تبدیل به خاکستر است.پیگیری های خبرنگار ما نشان میدهد که متاسفانه در پی اعمال سلیقه و دخالتها؛حدود 450 نفر که اسامی آنان به عنوان متقاضی مسکن فرهنگیان در این شهرستان تایید شده است همگی از مسکن فرهنگیان برخوردار نخواهند شد و تنها 50 نفر آن هم به صورت قرعه کشی برای خانه دار شدن انتخاب خواهند شد.

  آنچه که تاسف برانگیزتر است؛رد نمودن زمین های معرفی شده توسط اداره کل آموزش و پرورش استان است به نحوی که تاکنون بیش از 7 قطعه زمین جهت بهره مندی و ساخت مسکن فرهنگیان شهرستان ایلام اعلام شده اند؛ که تنها هرکدام از آن زمینها برای خانه دارشدن تمام افرادی که تایید صلاحیت شده اند کافیست .

  زمین مدرسه مخروبه و خالی از سکنه شهیدکرمی نیز یکی از این زمین های معرفی شده است که بنابر پیگیری های خبرنگار ما از منابع مطلع گفته شده که قرارست در این مکان پاساژ تجاری ساخته شود؛آن هم در وضعی که معلمان فاقد مسکن با چالشهای گوناگون افزایش قیمت اجاره بها مواجه هستند.

  آنچه که تاکنون به عنوان محل ساخت مسکن برای فرهنگیان شهرستان ایلام درنظر گرفته شده است محلی درحاشیه شهر است که این امر علاوه بر تبعات اجتماعی و فرهنگی که نمود آن در چندسال آینده مشخص و بروز خواهدیافت باعث ضرر و زیان مالی معلمان و کاهش ارزش افزوده آنان خواهد شد.

  درچنین وضعیتی که ریاست جمهور اخیرا به دستگاههای اجرایی دستور داده تا زمین رایگان در اختیار کارمندان خویش قراردهند اینگونه رفتار شعارگونه مسئولین آموزش و پرورش استان و تعارض در گفتار و رفتار آنان باعث صدمه و لطمه شدید دستگاه مهمی همچون آموزش و پرورش خواهد شدچرا که این رفتارها نشان خواهد داد،آموزش و پرورش استان بیش از آنکه به فکر وضعیت رفاهی و معیشت معلمان خود باشد تنها بفکر کسب درآمدهای کلان برای خود است.

  انتهای پیام/

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.