حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 27 November , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4604 تعداد نوشته های امروز : 2×
03 تیر 1399 - 18:36
شناسه : 122

ایلام معلم؛خودکشی یکی از پدیده های شوم عصر حاضر در ایران و به خصوص استان ایلام است که هر ساله سبب از دست دادن افرادی می شود؛ متاسفانه بررسی ها نشان می دهد که سن خودکشی در این استان از افراد با سنین بالا به افراد نوجوان و جوان نیز سرایت کرده است، پایین بودن […]

ارسال توسط :
پ
پ

ایلام معلم؛خودکشی یکی از پدیده های شوم عصر حاضر در ایران و به خصوص استان ایلام است که هر ساله سبب از دست دادن افرادی می شود؛ متاسفانه بررسی ها نشان می دهد که سن خودکشی در این استان از افراد با سنین بالا به افراد نوجوان و جوان نیز سرایت کرده است، پایین بودن آستانه تحمل این دسته از افراد جامعه میزان خطرپذیری آنان را در برابر امر نامبارک خودکشی بیشتر مورد توجه قرار می دهد.

اما یکی دیگر از مسائل مهم آگاهی نسبت به فرآیند های دستگاه تعلیم و تربیت مانند هدایت تحصیلی دانش آموزان و دخیل دانستن آن ها در فرآیند خودکشی نوجوانان است.
فرآیند هدایت و راهنمايی تحصيلی را می توان به عنوان فرآيند كمک به دانش آموزان برای انتخاب رشته تحصيلی مناسب، بر اساس شناخت استعدادها و توانايی های خود و امكانات و شرايط محيطی تعريف كرد.

وزارت آموزش و پرورش برای هدایت تحصیلی صحیح همه عوامل تاثیر گذار مانند استعداد و علاقمندی دانش آموزان، نظر والدین، معلمان و مشاوران را در فرم هدایت تحصیلی در نظر می گیرد. دانش آموزان پایه نهم باید در زمانی که مشاور مدرسه برای آن ها در نظر می گیرد از طریق سامانه همگام، نمونه برگ هدایت تحصیلی خود را با مشورت والدین تکمیل کنند.

عصر امروز بود که رسانه تابناک ایلام خبر از خودکشی دختر دانش آموزی از حوزه جنوب استان، به علت عدم کسب نمره برای انتخاب رشته تجربی داد، بر همین اساس خبرنگار ایلام معلم با پیگیری از مسئولین آموزش و پرورش استان علت و چرایی این مسئله را جویا شد.

محمد پیری رییس آموزش وپرورش شهرستان آبدانان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تاکنون فرم هدایت تحصیلی برای هیچ دانش آموزی از سمت وزارت آموزش و پرورش صادر نشده است.

وی گفت: فرآیند هدایت تحصیلی دانش آموزان براساس مولفه هایی مانند ۳۵ درصد سوابق تحصیلی دانش آموز؛ آزمون رغبت سنجی و نظر خود محصل و معلمان وی و مشاور انجام میشود که پس از تجمیع نمرات در سامانه مربوط درج میشوند که در نهایت فرم ۶ و ۷ هدایت تحصیلی صادر می شود که نشان دهنده ی نتایج فرآیند هدایت تحصیلی و اطلاع به دانش آموز در خصوص کسب رشته تحصیلی وی در آینده است.

رییس آموزش وپرورش آبدانان در ادامه افزود: بر همین اساس تاکنون نه تنها این شهرستان بلکه استان ایلام و تمامی استانها هنوز فرم های هدایت تحصیلی را صادر ننموده اند و کسی از نتیجه نهایی انتخاب رشته دانش آموزان تا زمان صدور فرمهای مذکور اطلاعی ندارد.

در هر صورت مراجع مسئول و نظارتی برای یافتن راه حل به منظور جلوگیری از بروز حوادث تلخی مانند خودکشی در استان ایلام چاره ای اندیشیده تا شاهد داغدار شدن خانواده ها در آینده نباشیم.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.