تولید محتوای درس علوم:حرکت بدن پایه پنجم

 

 

محتوای تولید شده در مورد کتاب علوم پایه پنجم دبستان مبحث حرکت بدن است که توسط سرکار خانم ها : پرستو منتی و سما خسروی تهیه و تولید شده است که در جشنواره تولید محتوای الکترونیکی کشوری شایسته تقدیر شناخته شده است.

این فایل شامل چند بخش از جمله محتوای درسی همراه با تصاویر؛بخش آزمون و بازی و سرگرمی است که دانش آموزان را به محتوای کتاب علاقمند میسازد.

پس زمینه اثر همراه با موسیقی جذاب و مناسب است و همچنین تصاویر بکار رفته در بک گراند ملایم و مناسب سن کودکان است و سعی شده از رنگهای ارامش بخش استفاده شود.

محتوای هر بخش شامل عکس؛متن و فیلم مربوط به آن مبحث است اما نوع شکلهای بکار رفته در آیکون ها در تصویر بالا مقداری در چشم نامناسب هستند و میتوانستند رنگ و شکل متنوع و مختلفی داشته باشند.

در پایان نیز برای سنجش مهارت دانش آموز آزمون ۱۰ سوالی به همراه ۱۵ دقیقه زمان تعیین شده است که فراگیر باید به سوالات آن مبحث پاسخ دهد.

به نظر نگارنده مطلب؛فونت بکار رفته در این قسمت بسیار بزرگ است .

نمونه آزمون

در هم ریختگی مطالب با نوع تصویر بکارفته باعث عدم زیبایی تصویر بالا شده است همچنین بجای نمایش نمره به صورت فارسی از کلمات و اعداد انگلیسی استفاده شده است.

 

در قسمت دیگر بازی با کلمات برای افزایش هوش دانش آموز استفاده شده است که ایده بسیار جالب و کارآمدی است که نمونه آن در تصویری بعدی بکار رفته است.

در مجموع اثر تولید شده کار مناسب و خوبی چه از لحاظ ساختاری و چه از نظر محتوایی میباشد و همکاران محترم میتوانند فایل کامل آنرا دانلود نموده و در کلاس های درس خود استفاده نمایند.

برای دانلود بر روی آیکون زیر کلیک نمایید.