ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۲۴ - فروردین - ۱۴۰۰

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: این سازمان در انتظار اخذ مجوز نهایی شورای اداری کشور در حوزه ادامه تحصیل بزرگسالان در دوره متوسطه است.

به گزارش ایلام معلم؛شاپور محمدزاده روز پنجشنبه  افزود: براساس اساسنامه سازمان نهضت سوادآموزی و آیین نامه‌های اجرایی، حوزه فعالیت این سازمان مختص به دوره ابتدایی می‌شود. در دوره سوادآموزی سه دوره تحصیلی وجود دارد که ۲ دوره به مدرک تحصیلی منجر می‌شود و یک دوره هم بحث تعمیق، تحکیم و تثبیت سواد مطرح است.

وی ادامه داد: دوره اول سوادآموزی معادل با مدرک سوم دبستان است و دوره دوم انتقال معادل با مدرک ششم دبستان محسوب می‌شود.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه فعالیت‌های این سازمان مختص به دوره ابتدایی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای تدریس دوره متوسطه بزرگسالان دروس، برنامه و زمان اختصاصی به مقتضای دوره بزرگسالی وجود ندارد.

محمدزاده یادآورشد: آموزش بزرگسالان در دوره متوسطه همان دروس، برنامه ،سرفصل‌ و ساعاتی است که دانش‌آموزان روزانه در سنین نوجوانی آموزش می‌بینند. بنابراین شروع سال تحصیلی، مدت تحصیل و ارزشیابی آنها هم مانند دوره روزانه است.

وی عنوان کرد: در دوره ابتدایی در حوزه نهضت سوادآموزی محتوا و ساعات تدریس به اقتضای بزرگسالی افراد در نظر گرفته شده است. تمام تلاش این است که این امکان مهیا شود تا دوره متوسطه بزرگسالان از متوسطه نوجوانان جدا شود.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی اظهار داشت: تقاضا کرده‌ایم که دوره بزرگسالی متوسطه به نهضت سوادآموزی داده شود تا براساس اقتضای بزرگسالی محتوا برای آموزش تهیه شود و بزرگسالان بر این اساس مدرک دریافت کنند.

به گزارش ایرنا، وظایف نهضت عبارت است از آموزش بزرگسالان در حد خواندن و نوشتن و آموختن حساب و تربیت و بالا بردن سطح فرهنگ و نشر فرهنگ اسلامی مناسب با سوادآموزان در محدوده ضوابط نهضت سوادآموزی.

افراد بالای ۱۰ سال که از تحصیل بازمانده‌اند طبق آیین‌نامه ثبت نام وزارت آموزش و پرورش جزو بزرگسالان محسوب می‌شوند و برای ادامه تحصیل در سازمان نهضت سوادآموزی آموزش می‌بینند


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم