ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۲۴ - فروردین - ۱۴۰۰

مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش دستورالعمل «تشکیل تعاونی‌های آموزشگاهی» را برای اجرا به استان‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش ایلام معلم؛مرکز هماهنگی حوزه وزارتی در راستای تفاهم‌نامه‌ همکاری وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورالعمل تشکیل تعاونی‌های آموزشگاهی را برای اقدام به استان‌ها ابلاغ کرد.

زمینه‌سازی برای تقویت فرهنگ کار و تلاش، توسعه و نهادینه‌سازی فرهنگ تعاون در بین دانش آموزان، کمک به بروز خلاقیت دانش آموزان و افزایش توانایی و مسوولیت ‌پذیری آنان از اهداف این تفاهم نامه است.

کمک به پرورش حس احترام به رأی و نظر دیگران و تقویت قدرت انتخاب آگاهانه در دانش آموزان، برقراری تعامل سازنده و مؤثر بین دانش آموزان و اولیای آموزشگاه و تقویت روحیه کارآفرینی و افزایش مهارت دانش آموزان از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش،  همچنین بر اساس ماده ۲ این تفاهم‌نامه؛ تعاونی‌های آموزشگاهی، شرکتی است که با عضویت دانش آموزان به‌منظور تعمیم اصول و ارزش‌های تعاونی و کارآفرینی برای تمام یا قسمتی از مقاصد تشکیل شود.

همچنین مطابق ماده ۳ حوزه فعالیت تعاونی‌های مذکور، محدود به حوزه آموزشگاه است و این شرکت‌ها مجاز به انجام فعالیت‌های مستقل در بیرون از آموزشگاه نیستند.

انتهای پیام/


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم