ویژه های خبری

امروز : دوشنبه - ۱۱ - فروردین - ۱۳۹۹
 
 

این روزها ادارات آموزش و پرورش بی سر وصدا مشغول افزایش حق عضویت فرهنگیان استان هستند؛امری که سال گذشته با توزیع فرمهایی به سرانجام نرسید.

به گزارش ایلام معلم؛صندوق ذخیره فرهنگیان سال 1374 با هدف حمایت و کمک به تأمین مالی فرهنگیان تشکیل شد. صندوقی که عمده فعالیت آن فعالیت‌های اقتصادی خود (که عموماً به صورت اداره شرکتها یا سرمایه‌گذاری در سهام شرکتها و نیز صنایع بزرگ کشور است) می‌کوشد با تولید ثروت به ایجاد منافع اقتصادی برای فرهنگیان بپردازد.

 در پی انتشار مطالبی در خصوص فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان، مجلس شورای اسلامی در مهر ۱۳۹۵ به تشکیل هیئت تحقیق و تفحص از این صندوق رای داد.

پس از آن بود که کشف فساد مالی 8 هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه، منجر به تشکیل پرونده برای شهاب‌الدین غندالی مدیرعامل صندوق و علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره، محمدرضا توسلی عضو هیأت مدیره بانک و 29 متهم دیگر شد.

در سال گذشته مسئولین صندوق ذخیره فرهنگیان استان با برگزاری جلسات متعدد در مناطق و شهرستان های استان درصدد ترغیب فرهنگیان استان جهت افزایش حق عضویت بودند که با برخورد سرد و بی رونق آنان مواجه شدند البته در این جلسات سوالات پرتکرار و مشخصی در خصوص آخرین وضعیت اختلاس و پولهای از دست رفته معلمین از مسئولین این نهاد پرسیده شد که بدون پاسخ ماند.

در این اما امسال مسئولین آموزش و پرورش مناطق و شهرستانها بدون اطلاع به فرهنگیان به صورت خودسرانه و مخفیانه نسبت به افزایش حق السهم فرهنگیان اقدام نمودند.

یکی از فرهنگیان در گفتگو با خبرنگار ایلام معلم گفت:

من عضو صندوق شدم ولی بدون اطلاع من 5 درصدش کردن وهرباربه حقوق هم اضافه میشه یه مقدار بیشتری کم میشه حالا تعجب هم اینجاست که میریم اداره نمیدونم چرا نمیزارن که انصراف بیاریم و بهانه میارن.

معلم فرهنگی دیگر گفت:

چگونه است که حق عضویت ما به صورت مخفیانه و بدون اطلاع افزایش پیدا میکند و باید برای کم کردن آن درخواست کتبی داد مگر نه اینکه هرگونه افزایش با درخواست خود شخص باشه؟

این امر نشان دهنده ی دست کردن در جیب قشری است که با وجود سخت ترین مشکلات  با خدمت صادقانه خود سعی در بهبود اوضاع علمی؛فرهنگی و اجتماعی جامعه دارند.

امیدواریم مسئولین آموزش و پرورش استان و صندوق ذخیره فرهنگیان در این خصوص و کسر حقوق های مخفیانه در اثر افزایش حق السهم فرهنگیان پاسخی شفاف ارائه دهند تا این مسئله مبهم به طور کامل روشن شود.

 


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم