ویژه های خبری

چندی پیش بود که وزارت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه ای خبر از خانه دار شدن معلمان داد اما این وعده در استان ایلام همچنان خاک میخورد.

ایلام معلم؛جامعه معلمان کشور یکی از بزرگترین اقشار دولتی هستند که بخش اعظم آنها از نعمت مسکن همچنان برخوردار نیستند.وزارت آموزش و پرورش برا جبران این موضوع و حل این مشکل رایزنی های را شروع نمود که سرانجام با افتتاح طرح اقدام مسکن ملی از سوی وزارت مسکن و راه و شهرسازی؛آموزش و پرورش هم طرح مسکن فرهنگیان را کلیدزد.

آذرماه سال گذشته آموزش و پرورش با ارسال بخشنامه ای به ادارات کل تابعه خود از این طرح رونمایی کرد و از آنان خواسته شد تا افراد متقاضی با مراجعه به سایت maskan.medu.ir  نسبت به تکمیل مشخصات خود اقدام نمایند.

متقاضی این طرح باید متأهل بوده یا سرپرست خانوار باشد و زنان خودسرپرست مشروط به داشتن 35 سال سن می‌توانند در زمره متقاضیان قرار بگیرند؛ اولویت آموزش و پرورش شامل بانوان فرهنگی سرپرست خانوار، کارکنان شاغل رسمی، پیمانی، قراردادی بالای 20 سال سابقه خدمت، زوجین فرهنگی و  بازنشستگان فرهنگی است.

سرانجام پس از چندماه لیست افراد واجد شرایط به ادارات ارسال شد تا کارهای اعطای زمین آغاز شود. پیگیری های خبرنگار ما نشان داد که اکثر شهرستانها و مناطق مشکلی برای اعطای زمین ندارند اما در شهرستان ایلام شرایط به نحو دیگری در حال انجام است.

چند تن از فرهنگیان شهرستان ایلام در تماس با خبرنگار گفت :که آموزش و پرورش شهرستان ایلام بیش از 5 قطعه را برای ساخت مسکن به اداره کل آموزش و پرورش استان معرفی نموده است اما این اداره کل به دلایل گوناگون آنها را رد نموده و قصد ساخت مسکن در محله سبزی آباد را دارد؛جایی که هنوز مستاجر در آنجا ساکن است و آموزش و پرورش با این کار قصد سنگ اندازی در انجام این کار را دارد.

یکی دیگر از این معلمان گفت: متاسفانه آموزش و پرورش استان قصد دارد تنها برای معلمان بالای 20 سال سابقه در شهرستان ایلام اقدام به ساخت مسکن نماید و عملا بخش عمده ای از معلمان واجد شرایط با این کار از لیست مسکن حذف خواهند شد؛بسیاری از فرهنگیان با آمدن این طرح چشم امیدی به خانه دار شدن و رهایی از اجاره نشینی بودند اما با ملاک قرار دادن افراد بالای 20 سال بازهم باعث ناامیدی معلمان میشوند.

فرهنگی دیگری نیز در تماس با خبرنگار ما گفت: طبق نامه رریس جمهور به دستگاه های دولتی میبایست دستگاههای اجرایی نسبت به اعطای زمین رایگان برای ساخت مسکن برای کارکنان خود اقدام نمایند اما آموزش و پرورش استان بجای این کار اقدام به معرفی زمین سبزی آباد نموده که نه تنها ارزش افزوده ای برای همکاران ندارد بلکه باید بابت هرمتر آن مبالغ هنگفتی پرداخت شود.

پیگیری های خبرنگارما برای پاسخگویی مسئولین استانی تا این لحظه راه به جایی نبرده است و منتظر پاسخ شفاف و دقیق اداره کل آموزش و پرورش در این خصوص برای رفع نگرانی فرهنگیان و معلمان شهرستان ایلام هستیم.

 

انتهای پیام/


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم