ویژه های خبری

حل مشکلات کارکنان سازمان نه تنها موجب استفاده از بهترین ظرفیت‌های بالقوه‌ی آنان می گردد، بلکه سهولت دسترسی به اهداف را نیز ممکن می سازد.

ایلام‌معلم؛ازدیرباز تاکنون، جوامع سنتی مانند ایران که روابط و تعاملات بین فردی در فرهنگ و ارتباطات مردم نقش ویژه‌ای داشته، با پیشرفت و گذار جامعه، نقش خود را با وجود سیطره‌ی تکنولوژی ها و اخلاقیات مدرن و وارداتی کماکان حفظ کرده است، روابط بین فردی و به اصطلاح گفتگوی دوسویه که موجب حل مشکلی می شود، نه تنها در ایران بلکه در همه‌ی جوامعی که مدیریت نقش ارزنده‌ای در آن داشته و دارد، از عوامل اصلی و ویژگی‌های بی‌بدیل یک مدیر توانمند و کارا است.

استفاده از ظرفیت اخلاقی و توانمندی‌های فرهنگی که یک شخص از بدو تولد تا عمر معاصر خویش آموخته، به جای راه‌حل‌های بی انعطاف و خشک قانونی، می تواند در حل تعارضات، اختلافات و پیچیدگی‌های مشکلات نیروها و سازمان‌ها بسیار تاثیر گذار باشد.

درواقع یک مدیر قوی مدیری‌ست که بتواند از ظرفیت‌های اخلاقی والا و تحسین‌پذیری برخوردار باشد، به‌ گونه ای که آن مدیر، که به عنوان راس سازمان خویش شناخته می شود باید به عنوان راس اخلاق، ادب، متانت، بردباری و درایت نیز شناخته شود.

رذایل اخلاقی به همان میزان بین مردم منفور و مذموم هستند که فضایل اخلاقی مقدس و محترم می باشند.

اگر یک سازمان آموزشی را به عنوان سازمانی که در نهادینه‌ کردن فرهنگ و ادب و نیل به اهداف بلند مرتبه‌ی تعلیم و تربیت، فعالیت میکند در نظر بگیریم، باید این مسئله را نیز مد نظر قرار دهیم که روسا، مسئولین‌ و کارکنان این سازمان نیز باید دارای ویژگی هایی عالی باشند،

حل مشکلات کارکنان این سازمان نه تنها موجب استفاده از بهترین ظرفیت‌های بالقوه‌ی آنان می گردد، بلکه سهولت دسترسی به اهداف را نیز ممکن می سازد.

می شود به عنوان مثال به اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام اشاره کرد؛ اداره کلی که همیشه دارای یکی از پر سروصداترین راهرو‌ها بین دیگر ادارات کل می باشد. اگر بر حسب اتفاق راه‌تان به ساختمان اداره کل آموزش و پرورس استان کج شد، و سروصدا، گریه و زاری، داد و فریاد، یا حتی عجز و لابه‌ی یک فرهنگی به گوشتان خورد و اضمحلال شخصیت و عزت نفس یک معلم را از به ستوه آورده شدن توسط رفتار برخی از مسئولین به چشم خود دیدید، اصلا تعجب نکنید، چرا که درایت، و بی تدبیری و بی اخلاقی های فراوانی می‌تواند یک شخص را این گونه در معرض انجام چنین رفتارهای ناپسندی قرار دهد.

برخی از مسئولین ارشد اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام که ظاهرا پُست خود را با مناصب پادشاهی و دیکتاتوری اشتباه گرفته اند‌، بد نیست سری هم به نهج‌البلاغه‌ یا حتی منشور اخلاقی سازمان خود نیز بزنند، تا با آموختن چند پند و نصیحت اخلاقی، راه کج خود را از منظر اخلاق‌، اصلاح نمایند.

تندخویی ها و برخورد‌های ارباب رعیتی و نگاه از بالا به پایین برخی از این صاحب منصبان نمیتواند نوید بخش ترسیم آینده‌ای درخشان برای تربیت فرزندان و دانش آموزان این استان باشد؛ به این دلیل که این را دیگر همه میدانند که رفتارهای عتاب‌مابانه و کم لطفی‌هایی که از سویی این افراد صورت میپذیرد میتواند تاثیر منفی خود را در سر کلاس درس نشان دهد.

در پایان؛ ما همچنان به تغییر رفتارها و اخلاق ها امید داریم، هرچند که این امید، روزنه‌ای باریک از میان انبوهی از ظلمات بی‌اخلاقی باشد.

انتهای پیام/


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم