ویژه های خبری

کاربران شبکه های اجتماعی با ترند کردن هشتگ #لغو_امتحانات_نهایی_حضوری از وزیر آموزش و پرورش درخواست لغو امتحانات نهایی حضوری دانش آموزان در مدارس را داشتند.

به گزارش ایلام معلم؛اواخر اردیبهشت ماه امسال بود که وزارت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه ای خبراز بازگشایی مدارس و شروع کلاسهای حضوری دانش آموزان جهت آمادگی امتحانات پایان سال داد.

دستگاه متولی تعلیم و تربیت با اعلام اینکه امتحانات نهایی دانش آموزان حضوری است جنجالهای زیادی به پا کرده است.اولیاو دانش‌آموزان که نسبت به این امر معترض هستند با برپایی کمپین سلامتی دانش آموز در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نسبت به این امر واکنش نشان داده اند.

بررسی های خبرنگار ایلام معلم نشان میدهد که تا لحظه نگارش این خبر؛هشتگ لغو امتحانات نهایی حضوری در صدر مطالب پرانتشار در شبکه های اجتماعی است.

کاربری به نام آرتین با انتشار پستی نوشت : " ما دانش آموزان #کمپین_سلامتی_دانش_آموز با هدف جلو گیری از ابتلای اعضای خانواده ؛ کادر آموزشی و کادر زحمت کش درمانی کشور به بیماری خانمان سوز کرونا از شما درخواست لغو امتحان های حضوری را داریم. "

 

 

امیر حسین زارع دیگر فعال شبکه های اجتماعی با انتشار پست : " مدارس میخواهند با ماسک و دستکش از دانش آموزان محافظت کنند اگر فاصله گذاری؛ماسک و یا دستکش تاثیرگذار بود این ویروس در سرتاسر جهان روزانه در حال کشتن بیش از 500 نفر نبود." اینگونه نسبت به مسئله امتحانات حضوری نهایی دانش آموزان واکنش نشان داد.

 

 

در این میان نیز سلبریتهای مشهور سینما و تلویزیون نیز با انتشار ویدیوهایی نسبت به این مسئله ابراز نگرانی کردند و از مسئولین آموزش و پرورش خواستند دراین خصوص تدابیر لازم را اتخاذ نماید.

امیر حسین دیگر فعال اجتماعی و ازاعضای کمپین سلامتی دانش آموز با انتشار طنزی تلخ گفت : " امروز 13 تیر99 است. سرفه هایم شدید است و ریه هایم درد میکند از بازمانده های امتحان نهایی هستم. نمیدانم برای امتحان هندسه فردا بخوانم یا در مراسم هفتم دوستم شرکت کنم؟ جمعه است سرخاک پدرم هم باید بروم و او بخاطر من فوت شد."

 

 

هنوز مسئولین وزارت آموزش و پرورش نسبت به این مسئله واکنش نشان نداده اند و باید منتظر بود و دید تا در روزهای آینده مسئولین این وزارتخانه نسبت به این کمپین اجتماعی و اعتراضات آنان چه واکنش هایی نشان خواهند داد.

انتهای پیام/


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم