ویژه های خبری

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به افزایش ۹۷ درصدی درآمد شوراهای آموزش و پرورش در سال ۹۸ گفت: شوراهای آموزش و پرورش، حق و حقوق آموزش و پرورش را از دستگاه‌های مختلف مطالبه می‌کنند.

به گزارش ایلام معلم ؛رسول پاپایی، با اشاره به افزایش ۹۷ درصدی درآمد شوراهای آموزش و پرورش در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ که آن را ناشی از اجرای درست مواد درآمدی قانون شوراهای آموزش و پرورش دانست اظهار کرد: سازمان مدارس و مراکز غیردولتی اعلام کرد که رویکردش در شوراهای آموزش و پرورش از انفعال خارج شده و بر پایه مطالبه محوری خواهد بود.

وی افزود: شوراهای آموزش و پرورش، حق و حقوق آموزش و پرورش را از دستگاه‌های مختلف مطالبه می‌کنند.

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بخش عمده‌ای از زمان ما صرف این شد که قانون شوراهای آموزش و پرورش را احیاء کنیم گفت: تلاش کردیم تا اصول و چارچوب‌های قانونی مربوط را به روسای دستگاه‌ها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها در قالب تعاملات مختلف و برگزاری جلساتی تبیین کرده و تاکید کنیم که قانون پابرجاست و باید همه به آن عمل کنند تا حقوق آموزش و پرورش استیفا شود.

پاپایی ادامه داد: تعامل خوبی با سایر وزارتخانه‌ها و به ویژه وزارت کشور که هرکدام از حیث قانون شوراها تکالیفی برعهده دارند انجام و منجر به این شد که تا حد زیادی قانون شوراها نسبت به سال‌های گذشته، بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه البته معتقدیم همچنان باید به اجرای مطلوب‌تر قانون شوراها فکر کرده و دستگاه‌های اجرایی که تکالیفی در این زمینه برعهده دارند تعامل سازنده‌تری در قبال قانون اتخاذ کنند گفت: علاوه بر اینها، اهتمام استاندارها و فرمانداران و میزان حضورشان در جلسات شورا بیشتر شده که در اجرای قانون موثر بوده است و باعث شده ظرفیت‌های مغفول و پنهان قانون شوراها به خوبی خودش را نشان دهد.

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش افزود: امیدوارم که قانون شوراها در تصمیم گیری‌ها، تصمیم‌سازی‌ها و برنامه ریزی‌های مدیران ارشد آموزش و پرورش هم جایگاه مناسبی پیدا کند.

انتهای پیام/


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم